Otázky medzi skutočným životom a duchovným životom

Často si hovoríte, že vzniká priepasť medzi otázkami skutočného života a duchovného života, o ktorý ako ľudia usilujeme? Máte pocit, že tieto dve oblasti vôbec spolu nekomunikujú? Ako hlboko do človeka v skutočnosti prenikla ašpirácia modlitby/meditácie?

Vo svojej duchovnej modlitbe/meditácii sa napríklad modlíme za to, aby boli ostatné bytosti šťastné, aby netrpeli, rozvíjame súcit. Aké je ale skutočné súcitenie v našom živote?

Keď sa pozrieme a uvedomíme si, ako naozaj doopravdy ako ľudia žijeme. Že k obtiažnemu susedovi, ani svojim starnúcim rodičom, príliš súcitní nie sme.

Predstavte si, že …

Meditácia môže zmeniť váš život, ale je potrebné svoje snahy o spiritualitu vniesť do života i s jeho obmedzeniami. Keď nedosiahnete zmien malých v každodennom živote, nie je možné dosiahnuť ani zmien veľkých.

Ak nedokážeme milovať ľudí, s ktorými žijeme, ani byť láskavý ku svojim rodičom, priateľom, či kolegom, potom nebudeme ani schopní milovať cudzích ľudí a už vôbec nie tých, ktorí v nás vzbudzujú negatívne pocity.

Často si hovoríte, že odkiaľ teda začať?

Začnite od seba. Pokiaľ chcete zmeniť svoj život a nedarí sa vám to, robte meditáciu z celej hĺbky svojho srdca. Vneste túto meditáciu do stredu svojho života. Srdcom duchovnej cesty je naše túženie poznať svoje skutočné ja a týmto ja i byť.

Prijať požehnanie a vniesť ho do svojho života. Rozvíjať láskavosť a silu mysli doviesť k jasnosti a prebudeniu. Rovnakú motiváciu malo tisíce ľudí, ktorí išli pred nami a budú mať i tí, ktorí po nej pôjdu po nás.

Skutočné ja, po ktorom všetci túžime, je prvotne čisté.

Prvotná čistota je nám vlastná všetkým, akí sme. A to je to, čím v skutočnosti sme. Prečo je ale také ťažké k tomuto zážitku prvotnej čistoty nájsť cestu?

Prečo je v nás toľko zmätku a trápenia? Je to tým, že naše autentické ja má k mysli, ktorá zažíva utrpenie, príliš blízko. Tak blízko, že to málokedy dokážeme ako ľudia rozpoznať.

Dobrou správou je, že keď začneme pociťovať svoje trápenie a rozpoznávať svoj zmätok, dostávame šancu na prebudenie. Utrpenie nám dá príležitosť prebudiť sa k hlbšej pravde. Väčšinou vtedy cítime potrebu niečo vo svojom živote zmeniť k lepšiemu.

Zmeniť prácu, osobné návyky, jedálniček, partnera a i.

Prináša to úľavu, ale iba chvíľkovú. Kvalitu svojho života môžeme zlepšiť, ale neprenikneme tak hlboko, aby sme preťali samotné korene nespokojnosti.

Žiadna z metód sebazdokonaľovania, nech už vyzerá sebeprospešnejšie, nás neprivedie k stretnutiu so sebou samým, akí v skutočnosti sme.

Otázky medzi skutočným životom a duchovným životom

Nespokojnosť je užitočná, pokiaľ nás vedie k tomu, že si začneme klásť otázky. Mali by to byť ale tie správne otázky.

Mali by sme sa pýtať sami seba: “ Kto je ten, kto teraz trpí?  Kto v tejto chvíli zažíva problém?“ Toto sú veľmi zásadné otázky. Keď sa pýtate je potrebné pri tom pozrieť sa priamo a jasne do vnútorného priestoru vášho bytia.

Mnoho ľudí sa tam nepozerá dostatočne dlho, alebo dosť prenikavo. A tak sa neprepoja so svojou vnútornou esenciou. Správna meditácia/modlitba nás ľudí spojuje s našou prvotne čistou podstatou. Privádza nás k nepoškvrnenému priestoru bytia.

Keď nájdeme v sebe toto spojenie, potom dokážeme rozvinúť dôveru vo svoje autentické ja vo svojom živote. Začnú sa spontánne prejavovať ušľachtilé vlastnosti, ktoré z tohto „ja“ povstávajú.

Ďalší článok si prečítajte TU: Čo by sme mali vedieť, aby sme poznali zmysel svojh žiovota>>

Alebo si prečítajte knihu Človek – Boh alebo Zmysel života >>

Žite život svojich snov! Je to nielen možné, ~ to je vaše právo od narodenia!

Byť pokojný, zdravý, mať viac času na rodinu a konečne svoj život žiť podľa svojich predstáv. Kliknite na tento link Kontakt>>  a ja už sa teším na osobné stretnutie s Vami!

Dôveruj a ver, Božia sila pomáha a uzdravuje

Vaša

Miluje život, taký aký je. V každej jeho chvíli. Je žena, matka jednej dcéry. Expertka na klinickú hypnózu, relaxáciu a meditácie. Jej najväčšou túžbou je šírenie lásky, harmónie, pokoja a zmiernenie obáv, fóbií a odstránenie závislostí. Sprevádza ľudí a pomáha im objaviť v sebe vnútorný pokoj a sebaliečenie. Inšpiruje a motivuje ľudí, aby sa sami naučili žiť zdravo, šťastne a slobodne. Naučili sa využiť svoj potenciál. Vedeli si sami pomôcť a naplno žiť. Spolupracuje v systéme prosperity a priamej pomoci YeahCoach >> Je HPartners HAkademy. Pripojte sa na facebook: Facebook >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

 • ZÍSKAJTE pre seba POZNANIE⬇⬇⬇
  hypnoterapia, koučing, hypnóza, poradenstvo, konzultácie
 • Darčekový kupón ⬇⬇⬇⬇
 • darčekový certifikát, hypnoterapia, hoóponopono, hypnóza, konzultácie, ,koučing, poradenstvo, zdravie, láska, šťastie, sebaliečenie,
 • Moja duša sa prebúdza v energetickom poli lásky
 • Prečítajte si ďalšie obľúbené články ⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇
 • Stretneme sa na FACEBOOKU: ⬇
 • INSTAGRAM

  instagram, katarina_lihocka, hypnoza, meditácie

  ⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇

  Spojte sa so mnou na INSTAGRAME > > >

 • Rubriky – vyberte si článok