Otázky medzi skutočným životom a duchovným životom

Otázky medzi skutočným životom a duchovným životom

Ako hlboko do človeka v skutočnosti prenikla ašpirácia modlitby/meditácie?

Často si hovoríte, že vzniká priepasť medzi otázkami skutočného života a duchovného života, o ktorý ako ľudia usilujeme? Máte pocit, že tieto dve oblasti vôbec spolu nekomunikujú?

Vo svojej duchovnej modlitbe/meditácii sa napríklad modlíte za to, aby boli ostatné bytosti šťastné, aby netrpeli, rozvíjate súcit. Aké je ale skutočné súcitenie v našom živote?

Keď sa pozrieme a uvedomíme si, ako naozaj doopravdy ako ľudia žijeme. Že k obtiažnemu susedovi, ani svojim starnúcim rodičom, príliš súcitní nie sme.

Predstavte si, že …

Meditácia môže zmeniť váš život, ale musíte svoje snahy o spiritualitu vniesť do života i s jeho obmedzeniami. Keď nedosiahnete zmien v malých zápasoch každodenného života, nie je možné dosiahnuť ani zmien veľkých.

Ak nedokážete milovať ľudí, s ktorými žijete, ani byť láskavý ku svojim rodičom, priateľom, či kolegom, potom nebudete ani schopní milovať cudzích ľudí a už vôbec nie tých, ktorí vo vás vzbudzujú negatívne pocity.

Často si hovoríte, že od kiaľ teda začať?

Začnite od seba. Pokiaľ chcete zmeniť svoj život a nedarí sa vám to, robte meditáciu z celej hĺbky svojho srdca. Vneste túto meditáciu do stredu svojho života. Srdcom duchovnej cesty je naše túženie poznať svoje skutočné ja a týmto ja i byť.

Prijať požehnanie a vniesť ho do svojho života. Rozvíjať láskavosť a silu mysli doviesť k jasnosti a prebudeniu. Rovnakú motiváciu malo tisíce ľudí, ktorí išli pred nami a budú mať i tí, ktorí po nej pôjdu po nás.

Skutočné ja, po ktorom všetci túžime, je prvotne čisté.

Prvotná čistota je nám vlastná všetkým, takým, aký sme. A to je to, čím v skutočnosti sme. Prečo je ale také ťažké k tomuto zážitku prvotnej čistoty nájsť cestu?

Prečo je v nás toľko zmätku a trápenia? Je to tým, že naše autentické ja má k mysli, ktorá zažíva utrpenie, príliš blízko. Tak blízko, že to málokedy dokážeme ako ľudia rozpoznať.

Dobrou správou je, že keď začnete pociťovať svoje trápenie a rozpoznávať svoj zmätok, dostávate šancu na prebudenie. Utrpenie vám dá príležitosť prebudiť sa k hlbšej pravde. Väčšinou vtedy cítite potrebu niečo vo svojom živote zmeniť k lepšiemu.

Zmeniť prácu, osobné návyky, jedálniček, partnera a i.

Prináša to úľavu, ale iba chvíľkovú. Kvalitu svojho života môžete zlepšiť, ale nepreniknete tak hlboko, aby ste preťali samotné korene nespokojnosti.

Žiadna z metód sebazdokonaľovania, nech už vyzerá sebeprospešnejšie, vás neprivedie k stretnutiu so sebou samým, takými, aký v skutočnosti ste.

Otázky medzi skutočným životom a duchovným životom

Nespokojnosť je užitočná, pokiaľ nás vedie k tomu, že si začneme klásť otázky. Mali by to byť ale tie správne otázky.

Mali by ste sa pýtať sami seba: “ Kto je ten, kto teraz trpí?  Kto v tejto chvíli zažíva problém?“ Toto sú veľmi zásadné otázky. Keď sa pýtate je potrebné pri tom pozrieť sa priamo a jasne do vnútorného priestoru vášho bytia.

Mnoho ľudí sa tam nepozerá dostatočne dlho, alebo dosť prenikavo. A tak sa neprepoja so svojou vnútornou esenciou. Správna meditácia/modlitba nás ľudí spojuje s našou prvotne čistou podstatou. Privádza nás k nepoškvrnenému priestoru bytia.

Keď nájdeme v sebe toto spojenie, potom dokážeme rozvinúť dôveru vo svoje autentické ja vo svojom živote. Začnú sa spontánne prejavovať ušľachtilé vlastnosti, ktoré z tohto „ja“ povstávajú.

Žite život svojich snov! Je to nielen možné, ~ to je vaše právo od narodenia!

Chcete byť pokojnejší, zdravší, mať viac času na rodinu a konečne svoj život žiť podľa svojich predstáv? Potom kliknite na tento link Kontakt>>  a ja už sa teším na osobné stretnutie s Vami!

Dôveruj a ver, Božia sila pomáha a uzdravuje

Vaša

Miluje život, taký aký je. V každej jeho chvíli. Je žena, matka jednej dcéry. Expertka na klinickú hypnózu, relaxáciu a meditácie. Jej najväčšou túžbou je šírenie lásky, harmónie, pokoja a zmiernenie obáv, fóbií a odstránenie závislostí. Sprevádza ľudí a pomáha im objaviť v sebe vnútorný pokoj a sebaliečenie. Inšpiruje a motivuje ľudí, aby sa sami naučili žiť zdravo, šťastne a slobodne. Naučili sa využiť svoj potenciál. Vedeli si sami pomôcť a naplno žiť. Spolupracuje v systéme prosperity a priamej pomoci YeahCoach >> Je HPartners HAkademy. Pripojte sa na facebook: Facebook >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • STIAHNITE SI PRÍRUČKU
    hypnoterapia, koučing, hypnóza, poradenstvo, konzultácie
  • Prečítajte si
  • Stretneme sa na FACEBOOKU:
  • INSTAGRAM
  • Rubriky