Hypnóza vs. meditácia

Toľko sa o hypnóze a hypnoterapii hovorí. Bežný človek má stále hlboké presvedčenie z filmov a televízie, spojenie hypnózy s mágiou a mystickým umením. Hypnóza je zahalená tajomstvom a obyčajný človek má pred ňou rešpekt. Vo väčšine prípadov obavy. Je ťažké pochopiť, ako môže byť pre neho prospešná. Realita hypnózy je oveľa svetlejšia.

Čo je to hypnóza a ako funguje?

Hypnoterapia je v podstate formou psychoterapie, využíva kombináciu hlbokých relaxačných techník. Pozitívnych návrhov a duševnej kondície na vytvorenie pozitívneho stavu mysle. Na podporu pocitu pokoja. Jej terapeutická forma využíva riadenú relaxáciu.

Inými slovami hypnoterapia nezahŕňa zaspávanie alebo stratu vedomia.V skutočnosti je navrhnutá tak, aby zvýšila váš pocit všímavosti. Aby ste čím viac reagovali na pozitívne návrhy. Na povzbudenie pozitívnych návrhov.

Hypnóza vs. meditácia

Často sa hovorí, že nie je rozdiel medzi hypnózou a meditáciou. Že byť v stave hlbokej hypnózy je byť ako v meditatívnom stave. V obidvoch prípadoch umožňujete “otvoriť” svoju myseľ k návrhom a diskusii. Hypnoterapeut vám môže pomôcť pri liečbe širokej škále podmienok a negatívneho správania, ako napr:

 • poruchy spánku
 • úzkosť
 • depresie
 • odvykanie si od fajčenia
 • prejedanie sa
 • traumy
 • smútok
 • fóbie a i.

Môže byť toto všetko, hore vyššie spomenuté vymazané pomocou hypnózy z pamäte?

Bohužiaľ, žiadna moderná ani alternatívna metóda, technika, terapia nemôže “vymazať” spomienky z vašej mysle, alebo aby ste na niekoho zabudli.

Všetko pochádza z nesprávneho pochopenia o pamäti a hypnóze. Hypnóza je v skutočnosti sám život a niet sa čoho obávať. Je bezpečná. Neexistuje žiadna taká vec, že prídete k hypnoterapeutovi a on vám vymaže, vymyje pamäť. Pomocou hypnoterapie môžete zmeniť myšlienky a emócie, ktoré so špecifickými spomienkami spájate.

Môže hypnoterapeut odstrániť myšlienky?

Hypnoterapia stavia iba na tom čo sa deje prirodzene. Čo hypnoterapeut robí, je pomôcť vám nie zabudnúť, na niečo, čo sa stalo ale skôr vám pomôcť zmeniť spôsob, aký máte pocit o tom v pamäti. Inými slovami hypnoterapia nie je o otázke. “Môže hypnoterapia vymazať spomienky?” Ale skôr: “Ako môžem zmeniť spôsob, ako sa cítim a premýšľam o danej situácii v pamäti?”

Je dôležité pochopiť, že pamäť nie je nejakým pevným objektom vo vašej mysli. Pamäť je premenlivá, pretože sa týka myšlienok a emócií, ku ktorým lipnete. V skutočnom živote to nie je to, čo ste videli v televízii. Hypnóza nie je o vymývaní mozgov. Hypnoterapia je o tom, aby ste sa naučili prevziať kontrolu nad tým, čo sa stane s vami teraz. Prevzali za seba zodpovednosť.

Uvedomenie a rozhodnutie

Keď budete chodiť na viac sedení, uvedomíte si, že to ako sa rozhodnete správať a vnímať životné udalosti, je to, čo môžete ovládať a zmeniť. Hypnoterapia vám môže pomôcť urobiť pozitívne zmeny na podvedomej úrovni. Umožní vám v pokojnom prostredí, v pokoji navštíviť bolestivé a negatívne spomienky. Čo vám umožní spracovať a pozrieť sa na každú myšlienku, ktorá tvorí vašu osobnosť.

Hypnoterapia ponúka silný ale jemný spôsob ako preskúmať vaše potlačené a bolestivé spomienky a emócie, ktoré vašej vedomej časti mysle často skrýva, aby sa chránila pred bolesťou a traumou. Hypnoterapia je jednoducho liečenie ľudskej mysle. Harmonická komunikácia. Ak by ste sa akéhokoľvek hypnoterapistu spýtali, čo je to hypnóza, dostali by ste odpoveď, pravdepodobne by zahŕňala niečo o prístupe k podvedomej časti vašej mysle. Podpora pocitu pokoja. Zameranie a zmysel pre uvedomenie si.

Žite život svojich snov! Je to nielen možné, ~ to je Vaše právo od narodenia!

Byť pokojný, zdravý, mať viac času na rodinu a konečne svoj život žiť podľa svojich predstáv. Kliknite na tento link Kontakt >>  a ja už sa teším na osobné stretnutie s Vami!

Miluje život, taký aký je. V každej jeho chvíli. Je žena, matka jednej dcéry. Expertka na klinickú hypnózu, relaxáciu a meditácie. Jej najväčšou túžbou je šírenie lásky, harmónie, pokoja a zmiernenie obáv, fóbií a odstránenie závislostí. Sprevádza ľudí a pomáha im objaviť v sebe vnútorný pokoj a sebaliečenie. Inšpiruje a motivuje ľudí, aby sa sami naučili žiť zdravo, šťastne a slobodne. Naučili sa využiť svoj potenciál. Vedeli si sami pomôcť a naplno žiť. Spolupracuje v systéme prosperity a priamej pomoci YeahCoach >> Je HPartners HAkademy. Pripojte sa na facebook: Facebook >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

 • ZÍSKAJTE pre seba POZNANIE⬇⬇⬇
  hypnoterapia, koučing, hypnóza, poradenstvo, konzultácie
 • Darčekový kupón ⬇⬇⬇⬇
 • darčekový certifikát, hypnoterapia, hoóponopono, hypnóza, konzultácie, ,koučing, poradenstvo, zdravie, láska, šťastie, sebaliečenie,
 • Moja duša sa prebúdza v energetickom poli lásky
 • Prečítajte si ďalšie obľúbené články ⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇
 • Stretneme sa na FACEBOOKU: ⬇
 • INSTAGRAM

  instagram, katarina_lihocka, hypnoza, meditácie

  ⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇

  Spojte sa so mnou na INSTAGRAME > > >

 • Rubriky – vyberte si článok