hypnoterapia, koučing, poradenstvo, hypnóza, poznanie, konzultácie, zdravie, šťastie, láska, dieťa, sebarozvoj, sebaliečenie

Ako žiť bez stresu, učme sa to od detí

Úplne otvorení a nevinní

Deti nedokážu predstierať. Koľko v nás z detskej nevinnosti ešte ostalo? A je ešte niekto, v koho prítomnosti môžeme a vieme byť absolútne svoji? Úplne otvorení a nevinní, ako deti? Keď sa pozriete dieťaťu do očí, upúta vás jeho nevinnosť.

Jeho neschopnosť klamať, mať masku, či predstierať, že je niečo iné, ako je. V tom je dieťa rovnaké ako celá príroda. Obloha je  obloha, zviera je zviera, strom je strom, ruža je ruža. Všetko je tým, čím to je. Dieťa nedokáže predstierať.

Netrestajte deti

Deti sú zvyčajne trestané za to, že hovoria pravdu, vyjadria čo cítia, čo si myslia a za to sú trestané, čím sa učia pretvárke a ich nevinnosť sa stráca. A tak sa skôr či neskôr po rokoch pripoja k ľuďom, kedy si bezbranne povedia: „Neviem kto som“ Stane sa tak preto, pretože začnú dlho skrývať pravdu o sebe samých.

Deti sa však túžia odovzdať len svojej nevinnosti. Byť tým, čím v skutočnosti sú. Tak ako aj dospelí, ktorí si uchovali svoju nevinnosť. Odovzdávajú sa prírode, nesnažia sa ostatných oslniť. Sú si neustále vedomí toho čo sa deje v nich a okolo nich. A to ich chráni od všetkého zlého okolo nich.

Pozrite sa na ružu. Môže ruža povedať: „Poskytnem svoju vôňu len ľuďom dobrým a ľuďom zlým ju odopriem.“  Takisto ako aj strom poskytuje svoj tieň všetkému naokolo, dokonca aj tým, ktorí ho chcú zoťať. Toto je vlastnosť lásky.

Milujte jeden druhého

Ktosi kedysi povedal:

„Láska je trpezlivá, láskavá, nezávidí, láska sa nechváli, nie je domýšľavá.

Láska nekoná nečestne, nehľadá svoj prospech, nedá sa vydráždiť, nepočíta krivdy.

Nemá radosť zo zlého, ale vždy sa raduje z pravdy.

Nech sa deje čokoľvek, láska vydrží, láska verí, láska má nádej, láska vytrvá!“

Ako byť spokojní, bez toho, aby sme pociťovali stres?

Každý z nás chce byť šťastný. V skutočnosti vo väčšine ľudia hovoria, že chcú mier a šťastie viac než čokoľvek iné na svete. Napriek tomu väčšina hľadá na zlých miestach. Čo je potrebné, aby sme my ľudia boli šťastní? Je to len pár vecí, ktoré keď robíme všetky pravidelne, nielen že zlepšíme svoj život, ale budeme aj šťastní a spokojnejší.

Ktoré sú to?

Na konci každého dňa si nájdite čas a premýšľajte, aké máte šťastie, a že ste šťastní práve teraz. Myslite na svoj život. Buďte vďační za pár vecí, ktoré ste v daný deň prežili a poďakujte za ne. Urobte si každý deň čas pohovoriť si so svojim partnerom.

Každý týždeň si nájdite čas sadnúť si aspoň na hodinu porozprávať sa s partnerom, alebo s niekým z blízkych. A to celú jednu hodinu bez odpovedania na telefón, sledovania TV, či počúvania hudby. Buďte nepretržite prítomní v prítomnosti s milovanou osobou.

Pozeranie TV alebo Načúvanie a Rozhovor?

Už určite viete, že pozeranie TV spôsobuje nešťastie. Preto ak chcete byť šťastní, snažte sa pozeranie TV znížiť aspoň na polovicu. Ideálne je vynechať sledovanie TV úplne. Namiesto toho čítajte, spievajte si obľúbené piesne. Navštevujte čo najčastejšie prírodu, píšte, tancujte, či začnite si kresliť.

Robte veci z vnútra, to čo vás baví. Keď budete zameriavať vašu pozornosť na tieto činnosti, miesto na to čo sa valí z médií, váš život bude oveľa krásnejší, naplnenejší a šťastnejší.

Šťastie narastá i zalievaním rastlín

Preto, ak nemáte svoju záhradku, obklopte sa doma zeleňou. Vytvorte si malú záhradku priamo v teple domova. V podobe izbových rastlín, ktoré pravidelným zalievaním, staraním sa o ne, vám budú prinášať šťastie.

Každý deň sa usmievajte a pozdravte aspoň jedného neznámeho človeka.

Doprajte si liečenie každý jeden deň, urobiť si čas pre seba a robiť skutočne to, čo vás baví.

Smejte sa aspoň raz denne

Smiech pomáha stimulovať imunitný systém a taktiež pre ľudí, ktorí prežili infarkt je smiech veľmi dôležitý. Je menej pravdepodobné, že dostanú aj druhý. Tí čo sa smejú, potrebujú menej liekov a majú nižší krvný tlak, ak sa smejú každý deň. Objímajte sa. Objímte každý deň aspoň jedného človeka. Hoci pre vás neznámeho.

objatia, hypnóza, koučing, poradenstvo, zdravie, sebaliečeni, šťastie, harmónia, zákony bohatstva,

Ďalšou činnosťou, ktorú keď budete robiť, budete šťastní, je cvičenie. Vynaložte úsilie taktiež každý deň na chôdzu. Beh, či plávanie aspoň na pol hodiny trikrát týždenne.

To garantovane znižuje stres a budete sa cítiť dobre. Vykonávaním aspoň troch z týchto „Semien šťastia“ po dobu minimálne dvoch mesiacov prinesie do vášho života šťastie každý deň.

Žite život svojich snov! Je to nielen možné, ~ to je vaše právo od narodenia!

Chcete byť pokojnejší, zdravší, mať viac času na rodinu a konečne svoj život žiť podľa svojich predstáv? Potom kliknite na tento link Kontakt>>  a ja už sa teším na osobné stretnutie s Vami!

Prajem príjemný pokojný čas a šťastie každý jeden deň

Páčil sa vám článok, zdieľajte ho so svojimi priateľmi na facebooku 🙂

Tagy:

Miluje život, taký aký je. V každej jeho chvíli.

Je žena, matka jednej dcéry. Expertka na klinickú hypnózu, relaxáciu a meditácie.

Jej najväčšou túžbou je šírenie lásky, harmónie, pokoja a zmiernenie obáv, fóbií a odstránenie závislostí.

Sprevádza ľudí a pomáha im objaviť v sebe vnútorný pokoj a sebaliečenie.

Inšpiruje a motivuje ľudí, aby sa sami naučili žiť zdravo, šťastne a slobodne. Naučili sa využiť svoj potenciál. Vedeli si sami pomôcť a naplno žiť.

Spolupracuje v systéme prosperity a priamej pomoci YeahCoach >>
Je HPartners HAkademy.

Pripojte sa na facebook: Facebook >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.