hypnoterapia, koučing, hypnóza, poradenstvo, konzultácie

Ako hypnoterapia môže zmeniť naše stravovacie návyky

Všetko je iba v mysli

Ak je problémom nás ľudí nedostatok motivácie, alebo ide o neschopnosť kontrolovať spotrebu sacharidov, či neschopnosť cvičiť, zvoliť si cvičebný plán a diétny program, hypnoterapia môže byť skvelý spôsob ako rozvíjať disciplínu a vôľu.

Hypnóza je o zmene prístupu k realite. Ľudia, ktorí majú tendenciu sa prejedať, majú v sebe hlboko zakorenené presvedčenie: “ Nemôžem prestať jesť, keď som v strese a nemôžem ísť do posilovne, keď som unavený.“

Všetko je to však iba v mysli a v presvedčení v tom, že to nejde zmeniť. Hypnoterapeut tieto problémy rieši tak, že „ide“ do vnútra podvedomia a tým, že je človek v stave úplného hlbokého uvoľnenia môže nájsť negatívne myšlienky o nezdravých stravovacích návykoch a nahrádzať ich skutočne pozitívnymi a užitočnými, aby nastala zdravá zmena.

hypnoterapia-zdravie-koučing-konzultácie-poradenstvo

V dnešnom uponáhľanom svete ľudia vidia jedlo ako palivo, menej ho však už vidia ako zdroj príčin stresov. Ako sa s pomocou upravenia stravy môžu stresov zbaviť a tým aj mnohých chorôb.

Prejedanie sa sú nezdravé stravovacie návyky, ktoré môžu viesť aj k závažným ochoreniam, psychickým problémom ako sú:

 • osamelosť
 • úzkosť
 • nuda
 • depresia
 • stres
 • zmeny nálady môžu prispieť k rôznym chorobám
Skutočným problémom ani tak nie je, že sa nevieme vysporiadať s uponáhľaným svetom, ako to, že jeme veľké množstvo nezdravých potravín, ako sú rôzne hamburgery, vyprážané jedlá, hranolky, pizza, sladkosti, zmrzlina.

To všetko má negatívny vplyv na zdravie človeka. Dobrým riešením je konzumovanie zeleniny, ovocia, čerstvých štiav, učiť sa správnemu dýchaniu a pohybu na čerstvom vzduchu v prírode.

Hypnoterapeut podporuje zdravie človeka

Hypnoterapia pomáha ovládať stravovacie návyky a uvedomiť si, že všetko negatívne, čo spôsobuje toto nezdravé myslenie, pochádza z našej mysle. Ak je problémom nedostatok motivácie, alebo neschopnosť kontrolovať spotrebu sacharidov, hypnóza je účinným doplnkom pri tejto zmene.

Ak je jedlo plné cukru, soli a transmastných kyselín je dobré takéto jedlo nejesť! Takisto je účinná hypnoterapia pri odvykaní si od fajčenia, či alkoholu a ďalších negatívnych návykov.

hypnoterapia, koučing, poradenstvo, chudnutie, zdravé stravovanie

Prečo majú ľudia zlé návyky?

Je to jeden zo spôsobov, ako sa vysporiadať s úzkosťou a stresom. Či už je to prejedanie sa, nadmerné pitie alkoholu, požívanie drog, fajčenie.

Príčinou je vina, hanba, rôzne strachy a bolesti, ktoré sú vo vnútri človeka dlhodobo potláčané.  Tieto návyky sú volaním po láske.

Samozrejme, že existuje spôsob, ako sa týchto zlozvykov zbaviť. A je dobre mať niekoho, kto pomôže tým správnym smerom. Pretože väčšina zvykov pochádza z mysle.

Človek nachádzajúci sa v jednom z týchto zlozvykov, potrebuje nastaviť správnu kombináciu myslenia a vôle. Potrebuje veľa lásky.

Chcete byť pokojnejší, zdravší, mať viac času na rodinu a konečne svoj život žiť podľa svojich predstáv? Potom kliknite na tento link Kontakt>>  a ja už sa teším na osobné stretnutie s Vami!

Žite život svojich snov! Je to nielen možné, ~ to je vaše právo od narodenia!

Prajem príjemný pokojný čas a šťastie každý jeden deň 

Páčil sa vám článok, zdieľajte ho so svojimi priateľmi na facebooku 🙂

Štítky:
Miluje život, taký aký je. V každej jeho chvíli. Je žena, matka jednej dcéry. Expertka na klinickú hypnózu, relaxáciu a meditácie. Jej najväčšou túžbou je šírenie lásky, harmónie, pokoja a zmiernenie obáv, fóbií a odstránenie závislostí. Sprevádza ľudí a pomáha im objaviť v sebe vnútorný pokoj a sebaliečenie. Inšpiruje a motivuje ľudí, aby sa sami naučili žiť zdravo, šťastne a slobodne. Naučili sa využiť svoj potenciál. Vedeli si sami pomôcť a naplno žiť. Spolupracuje v systéme prosperity a priamej pomoci YeahCoach >> Je HPartners HAkademy. Pripojte sa na facebook: Facebook >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

 • STIAHNITE SI PRÍRUČKU
  hypnoterapia, koučing, hypnóza, poradenstvo, konzultácie
 • Prečítajte si
 • Stretneme sa na FACEBOOKU:
 • INSTAGRAM
 • Rubriky