Jestvovanie Bytia

Tušenie o jestvovaní Bytia

Viera v Existenciu Bytia

Teraz sa nachádzame na prahu novej časovej doby. Pred nami stoja udalosti prevratu. Ľudstvo potrebuje vnútornú cestu, nutnejšie ako inokedy. Koleso času sa pohybuje stále hektickejšie, príroda je otrávená a atmosféra je stále tenšia, lebo nerovnosť a snaženie sa o moc vo veľkom, ako i v malom vedie k neliečiteľným napätiam, keď sa technika osamostatňuje a panuje nad človekom viac, ako on nad ňou.

Jednotlivec sa nechá unášať oceánom sveta bez cieľa, stiesnený strachom a neistotou, neslobodný a utláčaný vnúteniami, ktorých sa sám nemôže zbaviť. Nepokojne sa stále usiluje o nové ciele. Rozumom, intelektom sa snaží nájsť chodníky k uskutočneniu týchto cieľov a často sa pokúša zo všetkými prostriedkami dobyť a zaistiť si miesto v tomto svete.

Trápi sa a namáha zariadiť si život príjemne, ako je to len možné a vydobiť si šťastie, o ktorom si myslí, že ho môže nájsť len na povrchu.

Tušenie o jestvovaní bytia

Tak je človek nasmerovaný na život tohto sveta, jeho vedomie je ohraničené a nasmerované len na materiálne, hrubolátkové bytie, ktoré pochopí a vidí ako jedinú realitu. Naplnenie, ktoré ponúka tento svet, sa prejaví len zdanlivo, odpočinok a výdych sú len na krátko. Trápenie a námaha, hnanie a usilovanie sa, bez konca!

Človek nikdy nenájde v povrchnosti to, čo predsa dúfa a po čom túži hlboko vo svojom vnútri: hĺbku, vnútorný pokoj, všetko-obsahujúcu útulnosť.  Nepominuteľnú čistú lásku a to bohatstvo, ktoré naplní srdce radosťou a ozajstným trvajúcim šťastím.

Pokoj, ktorý je zároveň tichosťou v žijúcom bytí, plnom harmónie, jednoty a lásky, sa nedá dosiahnuť a usilovať sa, hnaním a námahou.

V prazákladoch každej ľudskej duši je hlboko zakorenené tušenie o jestvovaní Bytia. Stretla som sa s ním prvý krát vo svojich štyroch rokoch. Sprevádza ma celým mojím životom.

V našej duši spočíva náš vlastný, pôvodný život. Je to realita Ducha, z ktorej pochádzame, pretože sme predovšetkým božské bytosti, a do ktorej sa znovu vrátime, ktorá nachádza sa v našom vnútri.

Vedomie tejto pravej reality zaniklo, pretože sme vyvinuli egoizmus a vzťah k materiálnosti, obklopené drsným kmitaním tohto sveta a potlačené ľudským intelektom, ktorý si absolútne nárokuje na to, že musí všetko pochopiť.

Žili sme vo večnej láske, zladení v absolútnej harmónii s najvyšším princípom, s večnou láskou. Opustili sme svety čistoty.

„Keby si každý človek na zemi očistil svoju myseľ od negatívnych myšlienok, utrpenie, trápenie a vojny by predsa nemohli existovať. „

Ako ľudstvo sme si toto utrpenie slobodnou vôľou vytvorili, preto tou istou cestou ho dokážeme ako ľudstvo opustiť, každý sám za seba navrátiť sa do svojej čistoty mysle, do nulového stavu, dennodenným, neustálym čistením myšlienok a spomienok. Tak sa môže šíriť skutočné šťastie, pokoj, radosť, láska, zdravie. V človeku samom, do rodiny a do spoločnosti.

Páčil sa vám článok, zdieľajte ho so svojimi priateľmi, ďakujem

Láska  Mier ♥ Hudba

Katarína Lihocká

Miluje svoj život, taký aký je. V každej jeho chvíli. Pred pár rokmi sa rozhodla, že už nechce, aby jej dni pretekali medzi prstami. Je žena, matka jednej dcéry a expertka na klinickú hypnózu, relaxácie a meditácie. Jej najväčšou túžbou je šírenie lásky, harmónie, pokoja a zmiernenie obáv, fóbií a odstránenie závislostí. Sprevádza ľudí pomôcť im objaviť v sebe vnútorný pokoj a sebaliečenie.

Katarína je autorka eKnihy 5 Krokov, ako sa stať sám sebe hypnoterapeutom a koučom >> Inšpiruje a motivuje ľudí, aby sa sami naučili žiť slobodne, objavili v sebe pokoj a sebeliečenie. Naučili sa využiť svoj potenciál a vedeli si sami pomôcť a naplno žiť.

Viac o Kataríne nájdete tu,
Moje poslanie >>

Kataríne môžete napísať na katarina@katarinalihocka.sk >>
Pripojte sa na Facebook >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Pozornosť je ohromná sila, ktorá aktivuje všetko v našom živote.

    Rada by som sa s vami podelila na týchto webových stránkach so skúsenosťami, ktoré, keď začleníte do svojho života, nepochybne zmenia váš život pozitívnym spôsobom navždy bez námahy a najjednoduchším spôsobom, ako viem, že je to možné! Najdôležitejší zázrak ste vy, ako Človek!

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky