Tušenie o jestvovaní Bytia

Jestvovanie Bytia

Viera v Existenciu Bytia

Teraz sa nachádzame na prahu novej časovej doby. Pred nami stoja udalosti prevratu. Ľudstvo potrebuje vnútornú cestu, nutnejšie ako inokedy. Koleso času sa pohybuje stále hektickejšie, príroda je otrávená a atmosféra je stále tenšia, lebo nerovnosť a snaženie sa o moc vo veľkom, ako i v malom vedie k neliečiteľným napätiam, keď sa technika osamostatňuje a panuje nad človekom viac, ako on nad ňou.

Jednotlivec sa nechá unášať oceánom sveta bez cieľa, stiesnený strachom a neistotou, neslobodný a utláčaný vnúteniami, ktorých sa sám nemôže zbaviť. Nepokojne sa stále usiluje o nové ciele. Rozumom, intelektom sa snaží nájsť chodníky k uskutočneniu týchto cieľov a často sa pokúša zo všetkými prostriedkami dobyť a zaistiť si miesto v tomto svete.

Trápi sa a namáha zariadiť si život príjemne, ako je to len možné a vydobiť si šťastie, o ktorom si myslí, že ho môže nájsť len na povrchu.

Tušenie o jestvovaní bytia

Tak je človek nasmerovaný na život tohto sveta, jeho vedomie je ohraničené a nasmerované len na materiálne, hrubolátkové bytie, ktoré pochopí a vidí ako jedinú realitu. Naplnenie, ktoré ponúka tento svet, sa prejaví len zdanlivo, odpočinok a výdych sú len na krátko. Trápenie a námaha, hnanie a usilovanie sa, bez konca!

Človek nikdy nenájde v povrchnosti to, čo predsa dúfa a po čom túži hlboko vo svojom vnútri: hĺbku, vnútorný pokoj, všetko-obsahujúcu útulnosť.  Nepominuteľnú čistú lásku a to bohatstvo, ktoré naplní srdce radosťou a ozajstným trvajúcim šťastím.

Pokoj, ktorý je zároveň tichosťou v žijúcom bytí, plnom harmónie, jednoty a lásky, sa nedá dosiahnuť a usilovať sa, hnaním a námahou.

V prazákladoch každej ľudskej duši je hlboko zakorenené tušenie o jestvovaní Bytia. Stretla som sa s ním prvý krát vo svojich štyroch rokoch. Sprevádza ma celým mojím životom.

V našej duši spočíva náš vlastný, pôvodný život. Je to realita Ducha, z ktorej pochádzame, pretože sme predovšetkým božské bytosti, a do ktorej sa znovu vrátime, ktorá nachádza sa v našom vnútri.

Vedomie tejto pravej reality zaniklo, pretože sme vyvinuli egoizmus a vzťah k materiálnosti, obklopené drsným kmitaním tohto sveta a potlačené ľudským intelektom, ktorý si absolútne nárokuje na to, že musí všetko pochopiť.

Žili sme vo večnej láske, zladení v absolútnej harmónii s najvyšším princípom, s večnou láskou. Opustili sme svety čistoty.

„Keby si každý človek na zemi očistil svoju myseľ od negatívnych myšlienok, utrpenie, trápenie a vojny by predsa nemohli existovať. “

Hovorievala som často rodičom a dospelým, ktorí tomu nie vždy celkom rozumeli a väčšinou ani nerozumeli.

Ako ľudstvo sme si toto utrpenie slobodnou vôľou vytvorili, preto tou istou cestou ho dokážeme ako ľudstvo opustiť, každý sám za seba navrátiť sa do svojej čistoty mysle, do nulového stavu, dennodenným, neustálym čistením myšlienok a spomienok. Tak sa môže šíriť skutočné šťastie, pokoj, radosť, láska, zdravie. V človeku samom, do rodiny a do spoločnosti.

Láska  Mier ♥ Hudba

Páčil sa vám článok, zdieľajte ho so svojimi priateľmi, ďakujem

Katarína Lihocká

Mojou najväčšou túžbou je šírenie lásky, harmónie, pokoja a zmiernenie obáv, fóbií a odstránenie závislostí sprevádzaním ľudí pomôcť im objaviť v sebe svoj vnútorný pokoj a sebaliečenie.

Môj príbeh si prečítajte tu >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Objavte myslenie zázrakov

    Rada by som sa s vami podelila na týchto webových stránkach so skúsenosťami, ktoré, keď začleníte do svojho života, nepochybne zmenia váš život pozitívnym spôsobom navždy bez námahy a najjednoduchším spôsobom, ako viem, že je to možné! Najdôležitejší zázrak ste vy, ako Človek!

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky