Hoóponoponopo, hypnóza, relaxácia, sebaliečenie, všeobjimajúca láska

Svetlo, Voda a Čistota slov Ho´oponopono, ako kľúčový spôsob, ako vyčistiť bloky

Voda je jednou z najdôležitejších zložiek v našom organizme. Je našou súčasťou a s pribúdajúcim vekom množstvo vody v našom tele klesá.

Zastúpenie vody v našom organizme tvorí:

 • v srdci 80-90%
 • v mozgu 80%
 • v krvi 83%
 • vo svaloch 75%

 

Voda v ľudskom tele - chart

 

Voda je neutrálna a prijíma informácie sama o sebe. Nakoniec nezáleží na tom, ako čistí a čo voda robí. To je pre myseľ príliš abstraktné. O vode sa toho už veľa popísalo a povedalo. Rada by som vám v tomto článku poskytla niekoľko spôsobov, ako sa možno práve pomocou vody liečiť. Samozrejme, vždy je to na nás, ktorú alternatívu si pre seba vyberieme.

Ako všetci vieme, viac ako 70% zemského povrchu je voda.

 

zem-voda kohútik

 

Voda zohráva v našich životoch nezastupiteľnú úlohu, je nenahraditeľnou súčasťou v našich životoch.

Voda môže prijímať informáciu. Všetko, čo by ste mali urobiť, je používať túto techniku denne, pre dosiahnutie požadovaných pozitívnych zmien. Naše bunky vnútri tela plávajú v medzibunečnej vode a ako s touto vodou komunikujeme, tak reagujú naše bunky. Keď je naša vnútorná komunikácia harmonická, bunky sú zdravé, my sme zdraví.

Keď plávajú v čistej vode sú zdravé. Ak však túto vodu zakalíme negatívnymi správami, myšlienkami, bunky začínajú chorľavieť.

Vodu vieme ovplyvniť pozitívnymi slovami, myšlienkami, vibráciami.

Stačí si nájsť pre seba chvíľku. Byť nikým a ničím vyrušovaný. Urobiť si pohodlie. Môžete sedieť, ležať. Ako je vám príjemnejšie. Uprednostnila by som polohu v sede, pred možným zaspatím 🙂

Nie je to však nevyhnutnosťou, pretože v spánku prijímame informácie tiež. To, čo máme medzi našimi dvomi ušami, nikdy nespí 🙂

Takže keď už máte príjemnú polohu pre vaše telo, zameriame sa intenzívnejšie na myseľ. Urobíme niekoľko krát hlboký nádych a pomalý výdych. Nadychujeme nosom. Vydychujeme ústami.

Pri nádychu si predstavte zlaté svetlo lásky. Nadychujete veľmi pomaly ZLATÉ SVETLO LÁSKY, ktoré prechádza každou bunkou, každým orgánom, nervovým systémom, krvným obehom. Toto svetlo lieči a prečisťuje každú bunku, každý orgán. Krvný systém. Nervový systém vášho tela.

Nadychujte sa pomaly svetla lásky do plných pľúc, chvíľu tam toto svetlo „podržte“ a pošlite ho ďalej. Pošlite toto svetlo lásky pomaly do celého tela. Vlejte ho do každej jeho časti. Cítite, ako sa vlieva a tečie celou vašou bytosťou. Ste naplnený týmto svetlom lásky. Ste týmto svetlom lásky. Toto je energia vášho dňa. Vy ste energia. Toto je skutočne váš deň.

Pri výdychu si predstavte, ako všetka negativita, všetko čo ste na seba, „nabrali“ počas dňa, týždňov, mesiacov, niekedy aj rokov, odchádza z vášho tela von, v podobe tmavého dymu. Cítite, ako sa vám uľavuje. Zbavujeme sa stresu. Meditácia odstraňuje stres.

Ak niekde v tele pociťujete nejakú bolesť, do tej oblasti pošlite viac svetla. Môžete ho tam chvíľu „podržať.“ A opäť pomaly vydychujte.

Položte si otázku:

 1. Čo teraz vidím?
 2. Čo teraz počujem?
 3. Čo teraz cítim?
 4. Akú mám chuť v ústach?
 5. Čoho sa moje telo dotýka práve v tejto chvíli?

Pripojte sa k vášmu srdcovému priestoru

Pred sebou v oblasti srdca si predstavte zlatú žiariacu guľu. Vezmite túto guľu svetla, toto žiariace svetlo do svojich rúk a vložte si ho do svojho srdca. Precíťte, ako sa vlialo do celého vášho tela.

Centrum srdca je bodom uvedomenia, kde sú pocity a energia. Je to priestor vedomia, nielen orgán, ktorý pumpuje krv. V najvyššej energetickej forme má priestor srdca kvalitu POKOJA a SVETLA. 

Použite túto meditáciu svetla, tento „nástroj“, aby ste sa dostali do svojho srdcového priestoru a aby ste sa pripojili k zdroju vášho vedomia v jeho najčistejšej forme. Zažijete pocit pokoja a oživenia a dokážete sa vyrovnať s výzvami, ktoré vám prídu na vašej ceste.

V pozadí si môžete pustiť príjemnú hudbu tečúcej vody. Zlaté svetlo lásky vnímajte, ako prúd tečúcej krišťálovej vody. Svoje telo si predstavte ako džbán, do ktorého tento prúd krišťálovej vody vteká. Jednu ruku si môžete priložiť v oblasti srdca, druhú v oblasti pupka.

Zamerajte sa na ruky. Na stred vašich dlaní a precíťte ako sa z ich stredu vlieva do vášho tela zlaté svetlo, v oblasti srdca a v oblasti pupka. A pomaly cez tieto dve centrá sa vlieva do vášho tela. Preteká každou bunkou. Nervovým systémom. Krvným obehom. Každým vašim orgánom. Ruky si počas meditácie môžete aj vymeniť.

Pritom vyslovujte nahlas tieto štyri slová, popísané nižšie. Opakujte ich niekoľkokrát. Môžete si ich tiež vyslovovať potichu, alebo len myslieť. Na začiatok je však lepšie vyslovovať ich nahlas. Je dobré, aby ste sa počuli, najmä, ak ste „začiatočníci“ tejto mentálnej očistnej hygieny. Môžete tiež striedať, vyslovovať nahlas, vyslovovať potichu a vyslovovať iba v mysli.

Slová, ktoré opakovane vyslovujeme / Čistota slov Ho´oponopono:

 • Ďakujem
 • Prosím prepáč mi
 • Prosím odpusť mi
 • Milujem Ťa

Tým, že vyslovujeme túto mantru, čistíme negatívnu energiu mysle. Objavujete a nachádzate svoje vlastné JA. Návrat do nulového stavu. Všeobjímajúcej lásky. Bod, kde nastáva sebaLIEČENIE.

Voda má vysokoočisťujúcu charakteristiku. Tak ako počas dňa vysýpame svoje odpadky z koša, je potrebné robiť pre našu myseľ očistnú mentálnu činnosť, aby tých odpadkov /čiže myšlienok/ nebolo príliš veľa. Keď je vo vode veľa odpadkov, všetkému čo v nej žije, sa ťažšie dýcha. Ako náhle pomôžeme vode zbaviť sa týchto odpadkov, pomôžeme uzdraveniu.

Tak, ako si čistíme každý deň svoje zuby, touto meditáciou si čistíme svoju myseľ.

Nemôžete myslieť súčasne na dve myšlienky naraz. Myslieť na pozitívnu a zároveň negatívnu myšlienku. Tak to nefunguje. Preto ak svoju myseľ budete trénovať v tom, aby sa zameriavala, sústreďovala na pozitívne, pravidelným meditovaním, postupne sa naučíte zbavovať stresu sami.

Na zintenzívnenie meditácie môžete použiť zrkadlo. Všetko horevyššie uvedené sa vykonáva so zameraním sa na pohľad do svojich očí, v zrkadle.

Môžete použiť každé ráno svetelnú sprchu, aj počas dňa, v ktorúkoľvek hodinu. Vlievajte zlaté svetlo lásky cez vašu korunnú čakru /fontanelu – bod na hlave, ktorý sme mali pri narodení otvorený/. To odkiaľ  „vlievate“ nie je tak podstatné, ako robiť samotnú meditáciu naozaj poctivo každý deň.

Chcete sa ma na niečo opýtať? Napíšte mi TU >>>

Láska, Mier ♥

Nestihli ste si ešte stiahnuť  e-book Z DAR MA  môžete tak urobiť TU >>

Páčil sa vám článok, zdieľajte ho so svojimi priateľmi 🙂

Katarína Lihocká

Miluje svoj život, taký aký je. V každej jeho chvíli. Pred pár rokmi sa rozhodla, že už nechce, aby jej dni pretekali medzi prstami. Je žena, matka jednej dcéry a expertka na klinickú hypnózu, relaxácie a meditácie. Jej najväčšou túžbou je šírenie lásky, harmónie, pokoja a zmiernenie obáv, fóbií a odstránenie závislostí. Sprevádza ľudí pomôcť im objaviť v sebe vnútorný pokoj a sebaliečenie.

Katarína je autorka eKnihy 5 Krokov, ako sa stať sám sebe hypnoterapeutom a koučom >> Inšpiruje a motivuje ľudí, aby sa sami naučili žiť slobodne, objavili v sebe pokoj a sebeliečenie. Naučili sa využiť svoj potenciál a vedeli si sami pomôcť a naplno žiť.

Viac o Kataríne nájdete tu,
Moje poslanie >>

Kataríne môžete napísať na katarina@katarinalihocka.sk >>
Pripojte sa na Facebook >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Pozornosť je ohromná sila, ktorá aktivuje všetko v našom živote.

  Rada by som sa s vami podelila na týchto webových stránkach so skúsenosťami, ktoré, keď začleníte do svojho života, nepochybne zmenia váš život pozitívnym spôsobom navždy bez námahy a najjednoduchším spôsobom, ako viem, že je to možné! Najdôležitejší zázrak ste vy, ako Človek!

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky