hypnoterapia-zdravie-koučing-konzultácie-poradenstvo

Rýchly svet

Žijeme ako v rýchliku. Keď sa pozeráte z rýchlika, ani si nevšimnete, že krajina, ktorú míňate pri pohľade z okna, je rozmazaná vysokou rýchlosťou. Tak je tomu i v životoch mnohých ľudí. Uponáhľaný svet. Nevidieť, aké krásne je nebo, stromy, lúky, jazerá.. V tej rýchlosti na to zabúdajú.

Pomalý svet

Okolo žije veľa ľudí, ktorí poznajú iba rýchly svet. Ten pomalý im nič nehovorí. Akoby naň už zabudli, alebo ho ani nepoznali. Iba tak sa zastaviť. Spomaliť. Odpojiť sa od vonkajších impulzov. Len tak, vystúpiť z toho vlaku. Sadnúť si na lavičku a vnímať pohľadom okoloidúcich ľudí.

hypnoterapia-zdravie-koučing-konzultácie-poradenstvo

Nič nerobiť a nechať všetko len tak plynúť. Pripojiť sa k prameňu života. Vychutnávať si pomaly jedlo. Rozhovory s partnerom, rodinou, priateľmi. Spoločnosť je nastavená skôr na rýchly konzum. Produkovať stále viac a viac potravín, ktoré potom aj tak skončia niekde vyhodené. V odpade. Kupovať si viac a viac a tešiť sa menej a menej.

Tituli, certifikáty

Školy nás učia a pripravujú na zarábanie peňazí. Na úspech, len nie žitie života. Potrebujeme mnoho titulov. Potrebujeme mnoho certifikátov, iba tak budeme úspešní a prospešní, pre spoločnosť. Takýto svet vyvoláva v človeku chemické látky adrenalín, dopamín a endorfín. Aby sme nepociťovali únavu, bolesť.

Aby sme prežili. Človek je nabádaný k tomu: „Treba si dať iba dostatočný cieľ.“ V stavoch zvýšenej záťaže organizmu, po ich vylúčení do krvi a naviazaní sa na príslušné receptory tieto látky, adrenalín, má veľké množstvo biologických účinkov: označuje sa tiež ako „stresový hormón“.

Ľudstvo má čím ďalej menej zdravého rozumu. Odpojenie sa od vonkajších impulzov a spomalenie neznamená ležať na pláži. Ale napojiť sa do nášho najvnútornejšieho, najhlbšieho vnútra. Zmyslom života je pochopiť jeho tajomstvo. Oxitocín a seratonín, hormóny, ktoré prispievajú k pocitom šťastia a pohody v nás rozvíjajú túžbu po láske, rešpekte a dôvere. A ich nedostatkom sa prejavujú depresie a poruchy spánku.

Vedomie, duša a emócie človeka 

Psychosomatické príčiny ochorení vychádzajú z princípu, že vedomie, duša a emócie človeka sú neoddeliteľne spojené s telesnou stránkou organizmu. „Choroby duše“ sa prejavujú navonok prostredníctvom funkčného poškodenia organizmu.

V modernom svete je človek stále viac a viac nútený reagovať na vonkajšie vplyvy stresovými mechanizmami, ktoré sú namierené nechtiac proti samotnému organizmu. Ich vplyvom dochádza neskôr k poruchám vnútorného prostredia. Narušeniu psychosomatickej rovnováhy.

Časom môžu viesť k funkčnému alebo organickému poškodeniu orgánov a k vzniku chorôb. Meditácie a etické formy hypnózy prospievajú človeku, ktorý sa zaujíma o svoje zdravie duševné i telesné.

Naša povaha je sloboda, jediná povinnosť a jediné právo LÁSKA, RADOSŤ POKOJ.

Žite život svojich snov! Je to nielen možné, ~ to je vaše právo od narodenia!

Chcete byť pokojnejší, zdravší, mať viac času na rodinu a konečne svoj život žiť podľa svojich predstáv? Potom kliknite na tento link Kontakt>>  a ja už sa teším na osobné stretnutie s Vami!

Páčil sa vám článok, zdieľajte ho so svojimi priateľmi na facebooku 🙂

 

Prajem príjemný pokojný čas a šťastie každý jeden deň 

Radi by ste prispeli ľubovoľnou čiastkou a podporili tvorbu i chod stránok? Oceňujem vaše dary.

Môj dar:

Ďakujeme.sk

Katarína Lihocká

Miluje svoj život, taký aký je. V každej jeho chvíli.

Je žena, matka jednej dcéry a expertka na klinickú hypnózu, relaxácie a meditácie.

Jej najväčšou túžbou je šírenie lásky, harmónie, pokoja a zmiernenie obáv, fóbií a odstránenie závislostí.

Sprevádza ľudí pomôcť im objaviť vnútorný pokoj a sebaliečenie.

Všetci sme predovšetkým duchovné bytosti.

Inšpiruje a motivuje ľudí, aby sa sami naučili žiť slobodne. Naučili sa využiť svoj potenciál. Vedeli si sami pomôcť a naplno žiť.

Viac o Kataríne nájdete tu,
Moje poslanie >>

Kataríne môžete napísať na katarina@katarinalihocka.sk >>

Pripojte sa na Facebook >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.