blog,začiatok, hypnoterapia, hypnóza, koučing, poradenstvo. konzultácie, zdravie, sebaliečenie, láska, strach, obavy, závislosti

Prečo som začala písať tento blog?

Moje meno je Katarína Lihocká. Sprevádzam ľudí pri objavovaní vnútorného pokoja a sebaliečenia. Viem, ako sa cítite. Zo všetkých strán sa na vás „valí“ z médií, rodiny, priateľov, ako máte bojovať. Súperiť a súťažiť. Ako byť lepší, výkonnejší, než tí ostatní. Iba tak si zabezpečíte zdravý a spokojný život.

Budete úspešnejší a sebavedomejší. Neustálym bojom, porovnávaním sa, prekonávaním prekážok. Nie je tomu v skutočnosti tak. V strese a neustálom boji o niečo sa človek nemôže vyliečiť. Skutočné liečenie začína v pokoji!

 • Poznáte ten pocit, keď vám všetko padá na hlavu, nemáte čas na to podstatné, peňazí nie je navyše a rodina vám vyčíta, že s ňou nie ste?
 • Často si hovoríte, že by sa to zmenilo, keby ste vedeli, ako na to?

Predstavte si, že vám ukážem spôsob, ktorý zmení váš život v pokoji a bez stresu

S čím by mala ľudská bytosť naozaj „bojovať“ vo svojom živote, sú jej vlastné myšlienky. Dôkladne ich pozorovať, rozpoznať, preskúmať, prijať a transformovať.

Nesúperiť. Človek s človekom.

Preto mnoho ľudí trpí, napriek tomu, že si svoje „sebavedomie zvýšia“

SebaVedomie má i človek tichý. I ten, ktorý žije „izolovaný“ od spoločnosti. Ktorý sa tak rozhodol dobrovolne. Z vlastnej vôle. Na sebavedomie je v dnešnom svete nahliadané vo veľkej miere viac cez materiálne aspekty.

Je potrebné si však uvedomiť, že všetci, každý jeden človek na tejto planéte, sme predovšetkým duchovné bytosti. Či tomu veríte, alebo neveríte. To, čo myslí, uvedomuje si, nie je hmota.

Dôvod, prečo som začala písať tento blog, je, láska. Všetko to začalo už v detstve.

prečo som začala písať tento blog, poznanie, láska, harmónia, hypnoterapia, hypnóza, koučing, poradenstvo, konzultácie, sebaliečenie, zdravie, strach, fóbie, zlozvyky, šťastie, radosť

Kto SOM, môj príbeh a moje POSLANIE

Som žena, matka krásnej, zdravej dcéry. Pomáham ľuďom objaviť v sebe pokoj a sebaliečenie. Skôr, ako som sa stala klinickým hypnoterapeutom a koučom, prešla som rôznymi profesiami. A životnými skúsenosťami.

Rozhodla som sa môj príbeh napísať a zdieľať ho, pretože iba tak môže môj príbeh inšpirovať a byť prínosom. 

Pamätám si myšlienky v prvom roku môjho života. Ako štvorročná som mala prvé duchovné skúsenosti. I počas dospievania. Sú mojou neoddeliteľnou súčasťou. O týchto skúsenostiach píšu a hovoria mnohí celosvetovo známy ľudia i  guruovia všetkých čias.

Práve preto, všetky situácie, ktoré by mnoho ľudí vnímalo skôr ako negatívne, ktoré som vo svojom živote zažila, prežila som ich v pokoji. Či to bolo posmievanie sa mojej váhe, tučibomba, na základnej škole. Znásilnenie na strednej škole. Život bez financií. Manželstvo s alkoholikom. Rozvod. Skúsenosť invalidného vozíčka a mnoho ďalšieho.

Vždy som ostávala v pokoji

Napriek tomu, čo sa dialo navonok. Vedela som, že život je neustále sa prebiehajúca, plynúca zmena. Situácia, v ktorej sa práve nachádzam, sa zmení.

Čokoľvek sa nám v živote prihodí, ja prežíva iba ja, ktoré je samé sebou. Skutočnú realitu.

Pracovné skúsenosti

Pracovala som ako upratovačka, čistička mašín, predavačka, vedúca skladu, na správe majetku a investičnej činnosti. Pracovala som vo vydavateľstve a školstve. Starala sa o postihnuté detičky, rôznych diagnóz. Tiež ako dobrovoľníčka a opatrovateľka, u nás i v zahraničí.

Zažila som i rôzne „pády a vzlety“. Mala som zdravotné i finančné ťažkosti. Dlhodobo som bola nezamestnaná. Nulový príjem. Nulový účet. A mnoho iného, ako prežíva a zažíva mnoho ďalších ľudí po celom svete.

Všetko som si to vytvorila, predovšetkým ja sama, svojimi myšlienkami a svojim postojom. Som za to zodpovedná.

Aby som dnes mohla robiť to, čo robím, všetkými týmito skúsenosťami som potrebovala prejsť. Za každú jednu túto skúsenosť som vďačná. ĎAKUJEM! 

Ako a kde vznikajú strachy

Každý sa v živote niečoho bojí. Má v sebe pocit, že to niekedy nezvládne. Nesie si svoje nánosy rôznych energií, ktoré získal počas svojho života, a ktoré ho zaťažujú a frustrujú.

Často krát žije v ilúzii toho, aký by mal byť pre okolie a spoločnosť. Tým si vytvára ešte väčšie strachy. Tam začne vznikať:

 • nespokojnosť
 • smútok
 • frustrácia
 • hnev

až kým sa jedného dňa prejaví vo svojej plnej sile. To potom pomaly vedie, v skrytých formách, k určitým chorobám. Jedného dňa sa prejavia navonok a sú viditeľné. Vtedy začína človek vyhľadávať lekára.

Keď sa naučí, ale týchto strachov, frustrácií, obáv a rôznych zlozvykov sám „zbavovať“ /transformovať ich/, uľaví sa mu. Začne sa jeho sebaLIEČIENIE.

Čo skutočne vylieči v samotnom koreni strachy, frustrácie, obavy, zlozvyky, rôzne traumy? Odpoveďou je: VIERA, v SEBA, v LÁSKU!

Všetko ostatné je druhoradé! Máme neustále pochybnosti, ktoré dávajú šancu smútku, nedôvere a frustrácii, namiesto šťastiu, láske a dôvere.

Nájsť svoje PREČO, je kľúčom

Láska sa javí v mnohých svojich odtieňoch, každý človek vníma lásku a predstavuje si ju svojim spôsobom vnímania. Napriek tomu, láska je jedna. Spoločná všetkým ľuďom na svete. Akéhokoľvek vyznania, náboženstva, viery, národnosti, či farby pleti.

I strach. Jeho rôzne podoby strachov. Je jeden. A skutočným, pôvodným základom všetkých strachov, je prvotný strach zo smrti.

Strach zo smrti

Stretla som sa s ním v živote niekoľkokrát. Priamo, či nepriamo. Je súčasťou každej bytosti. Každého človeka. I teraz, keď píšem tieto riadky.  V každom našom okamihu. Či si to uvedomujeme, alebo chceme pred touto holou skutočnosťou zatvárať oči. Žiť v nevedomosti.

Môžeme svoj život prežiť v strachu, alebo láske.

Život je najvyššou školou. Najväčším darom, aký vám kedy bol, kým, daný. Odhliadnuť od toho čo sa vám kto snaží /i ja teraz/ a bude snažiť, počas vášho života, nahovoriť z vonka.

Vždy som sa za seba rozhodovala sama

Jedným z rozhodnutí, keď nie je príliš mnoho času na rozmýšľanie, bol i skok za kamarátkou do hlbín vody plnej hustých rias, ktoré nás škriabali, omotávali sa nám okolo nôh. Okolo rúk. Celého tela. A pomaly nás sťahovali dole. Hlbšie a hlbšie.

Celou svojou silou som nás ŤAHALA OBE HORE. Boli to sekundy. Mali sme s kamarátkou Marikou iba 16-17 rokov. V iný raz som skočila do vody za mojou topiacou sa sesternicou. Takýchto momentov a im podobným, v mojom živote bolo viac. V takéto chvíle svojho života nemáte kedy veľmi premýšľať. Viete, čo je správne.

Prečo to ale píšem, je, že áno. Každý sa síce rozhoduje za svoj život sám. Zároveň, ale i za život iných. V neposlednom rade za celú našu planétu. Všetci sme navzájom prepojení. Láskou Božou. Celý život je o našich ľudských rozhodnutiach. Čo povieme. Čo urobíme.

TU a TERAZ. Všetko má svoju príčinu. Všetko má i svoj následok. Rozhodujeme o svojom živote. Každú chvíľu. Každý nádych. Či skočíme, alebo ostaneme tam, kde sme.

Všetky zlozvyky, traumy, obavy, strachy, frustrácie

Budú existovať iba do vtedy, do kedy sa ich budete držať. Živiť ich vo svojej mysli. Alebo sa rozhodnete pustiť ich. Oslobodiť sa od nich. Pustiť negatívne myšlienky. Veriť myšlienkam pozitívnym.

Nikto iný to rozhodnutie za vás nikdy neurobí. Ani nemôže urobiť. To je dôležité pochopiť. Správne.

Ani žiadny guru, liečiteľ, lekár, veštec, terapeut, hypnotizér. Pokiaľ sa nerozhodnete vnútorne v prvom rade vy sami a uveríte v to. Predovšetkým sú to vaše vlastné myšlienky, pre ktoré sa rozhodnete, a ktorým uveríte.

Netvrdím, že keď prijmete taký postoj k svojmu životu, že ja prežíva svoju vlastnú životnú realitu, že šťastie a nešťastie prestane existovať.

Rada by som ale povedala, že sa oboje začne prejavovať ako scenéria vášho života. Ako keď sedíte v kine a pozeráte sa na film. Ja prežíva ja, čokoľvek sa prihodí. Slnko je slnko. Obloha je obloha. Strom je strom. 

Moje manželstvo

Neskôr, v období vo veku svojich 19-ich rokov, som sa vydala. Narodila sa nám dcéra, čo bolo mojím najkrajším obdobím života. Naše manželstvo nevydržalo.

Rozviedli sme sa. Neskôr som prišla i k úrazu. Ocitla som sa na nemocničnom lôžku, z ktorého mi pomáhala na invalidný vozíček vlastná mamina.

Na odporúčania lekárov som mala podstúpiť dve operácie. Odmietla som ich. Rozhodla som sa pre vlastnú cestu. Možno i preto, v tej dobe, mi nebola schválená a poskytnutá, čiastočná invalidná, podpora a pomoc.

Vedela som, že napriek všetkému, zvládnem to. Plne som si uvedomila, opäť, tú silu. Ten dar, ktorý máme všetci. Dar Život. Začala som sa liečiť sama.

Poznala som a stretla som sa i s mnohými jogínmi. Lámami i guruami. To, čo som poznala, vo svojich štyroch rokoch intuitívne, spontánne, bolo mi objasnené a odovzdané ústnym i „tajným zasvetením.“

Obdržala som tiež zasvetenie do Kalačakry. Je to náuka považovaná za najobsiahlejší a najkomplexnejší systém v kontexte tantrického buddhismu.

Zahrňuje náuky o cykloch planét vo vesmíre, až po cykly ľudského dýchania a tiež praxe, ktoré pracujú s najjemnejšími energiami v ľudskom tele na ceste k osvieteniu.

hypnóza, pypnoterapia, koučing, poradenstvo, konzultácie

UVOĽNIŤ ZOVRETIE MYSLE

Mojou najväčšou túžbou je šírenie lásky, harmónie a pokoja.

Medzi techniky, ktoré používam patria: hypnoterapia, NLP, koučing, konzultácie, metafory, seba dotazovanie, meditácie, afirmácie, EFT, Ho´oponopono, zrkadlová technika, modlitby a i.

Tieto techniky umožňujú zmiernenie obáv, fóbií a odstránenie /transformáciu/ závislostí.

Medzi nimi sú úbytok hmotnosti, úzkosť, hnev, depresie, frustrácie, pocity viny, odvykanie si od fajčenia, alkoholu, rôzne fóbie (ako napr. strach z lietania, pavúkov, šoférovania…) hryzenie nechtov, bolesť a ďalšie…

Vždy, keď som sa nachádzala v nejakej zložitej životnej situácii, týmito technikami a im podobnými metódami som si spontánne pomáhala. Preto som sa začala zaujímať o tieto informácie viac do hĺbky.

Vzdelanie v oblasti hypnoterapie a koučingu som získala od svetového lídra Dr. Steve G. Jones Ed. D. v klinickej hypnóze a Dr. Joe Vitale – Zákon príťažlivosti, Ho´oponopono. Celosvetovej Globálnej vedeckej nadácie.

Príliš veľa ľudí trpí vo svojom živote zbytočne

Pretože má mylné predstavy o hypnóze, koučingu a meditácii. Ide o liečivé umenie, venované na pomoc ľuďom, prekonať problémy. Jednou z ciest, ako sa napojiť  sa na svoje jadro. Byť šťastný.

Sú to obľúbené techniky k zníženiu utrpenia. Dajú sa ľahko naučiť a aplikovať. Jednoduchý spôsob ako pomôcť sám sebe, ale aj iným, byť uvoľnený a šťastný.

Je to predovšetkým forma harmonickej komunikácie so sebou samým. Prináša harmóniu a viac možností do akejkoľvek oblasti. Najsilnejšia a najuniverzálnejšia zručnosť, akú sa kedy môžete pre seba naučiť.

Je to jednoDUCHo liečenie ľudskej mysle.

Kde som zobrala opäť silu?

Vo viere. Vnútornom napojení. Vo svojich snoch, v ktoré som vždy verila a verím. V ich naplnenie.

Čo som na začiatku nemala rada?

Milujem všetko, čo mi život prináša. Som vďačná za všetko čo som do teraz prežila a čo ešte prežijem. Som vďačná za DAR ŽIVOT.

Každý deň, ak nežijete naplno a nerobíte veci, ktoré chcete robiť, je veľkou stratou.

 • Máte pocit, že vaša kvalita života by sa výrazne zlepšila, keby ste si vedeli pomôcť sami?

Som tu pre vás, napíšte mi TU Kontakt >>

Páčil sa vám článok, zdieľajte ho so svojimi priateľmi na facebooku 🙂

Na ďalší článok? Kliknite TU  Čo by ste mali vedieť …

Prajem príjemný pokojný čas a šťastie každý jeden deň ♥

Katarína Lihocká

Miluje svoj život, taký aký je. V každej jeho chvíli.

Je žena, matka jednej dcéry a expertka na klinickú hypnózu, relaxácie a meditácie.

Jej najväčšou túžbou je šírenie lásky, harmónie, pokoja a zmiernenie obáv, fóbií a odstránenie závislostí.

Sprevádza ľudí pomôcť im objaviť vnútorný pokoj a sebaliečenie.

Inšpiruje a motivuje ľudí, aby sa sami naučili žiť slobodne. Naučili sa využiť svoj potenciál. Vedeli si sami pomôcť a naplno žiť.

Viac o Kataríne nájdete tu,
Moje poslanie >>

Kataríne môžete napísať na katarina@katarinalihocka.sk >>

Pripojte sa na Facebook >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Chcete zlepšiť svoj život vo všetkých oblastiach?

  V tejto eKnihe vás to naučím 1) Indukcia 2) Prehĺbenie 3) Skript 4) Amnézia 5) Tranz ukončenie

 • Prečítajte si zaujímavé články
 • Rubriky