Otázky medzi skutočným životom a duchovným životom

Otázky medzi skutočným životom a duchovným životom

Často vzniká priepasť medzi otázkami skutočného života a duchovného života, o ktorý usilujeme. Často tieto dve oblasti vôbec spolu nekomunikujú. Vo svojej duchovnej modlitbe, meditácii sa napríklad modlíme za to, aby boli ostatné bytosti šťastné, aby netrpeli, rozvíjame súcit. Aké je ale skutočné súcitenie v našom živote?

Ako hlboko do neho v skutočnosti prenikla táto ašpirácia modlitby, meditácie? Keď sa pozrieme a uvedomíme si, ako naozaj doopravdy žijeme, že k obtiažnemu susedovi ani svojim starnúcim rodičom príliš súcitní nie sme.

Meditácia môže zmeniť váš život, ale musíte svoje snahy o spiritualitu vniesť do života s jeho obmedzeniami. Keď nedosiahnete zmien v malých zápasoch každodenného života, nie je možné dosiahnuť ani zmien vo veľkých.

Ak nedokážeme milovať ľudí, s ktorými žijeme, ani byť láskavý ku svojim rodičom, priateľom, či kolegom, potom nebudeme ani schopní milovať cudzích ľudí a už vôbec nie tých, ktorí v nás vzbudzujú negatívne pocity.

Od kiaľ teda začať?

Začnite od seba. Pokiaľ chcete zmeniť svoj život a nedarí sa vám to, robte meditáciu z celej hĺbky vášho srdca a vneste túto meditáciu do stredu svojho života. Srdcom duchovnej cesty je naše túženie poznať svoje skutočné ja a týmto ja i byť.

Prijať požehnanie a vniesť ho do svojho života. Rozvíjať láskavosť a silu mysli doviesť k jasnosti a prebudeniu. Rovnakú motiváciu malo tisíce ľudí, ktorí išli pred nami a budú mať i tí, ktorí po nej pôjdu po nás.

Skutočné ja, po ktorom všetci túžime, je prvotne čisté.

Prvotná čistota je nám vlastná všetkým, takým, aký sme. A to je to, čím v skutočnosti sme. Prečo je ale také ťažké k tomuto zážitku prvotnej čistoty nájsť cestu? Prečo je v nás toľko zmätku a trápenia? Je to tým, že naše autentické ja má k mysli, ktorá zažíva utrpenie, príliš blízko. Tak blízko, že to málokedy dokážeme rozpoznať.

Dobrou správou je, že keď začneme pociťovať svoje trápenie a rozpoznávať svoj zmätok, dostávame šancu na prebudenie. Utrpenie nám dá príležitosť prebudiť sa k hlbšej pravde. Väčšinou vtedy cítime potrebu niečo vo svojom živote zmeniť k lepšiemu. A tak meníme prácu, osobné návyky, jedálníček, partnera a podobne.

Prináša nám to úľavu, ale iba chvíľkovú. Kvalitu svojho života môžeme zlepšiť, ale neprenikneme tak hlboko, aby sme preťali samotné korene nespokojnosti. Žiadna z metód sebazdokonaľovania, nech už vyzerá sebeprospešnejšie, nás neprivedie k stretnutiu so sebou samým, takými, aký v skutočnosti sme.

Otázky medzi skutočným životom a duchovným životom

KTO SOM

Naša nespokojnosť je užitočná, pokiaľ nás vedie k tomu, že si začneme klásť otázky. Mali by to byť ale správne otázky. Mali by sme sa pýtať sami seba: “ Kto je ten, kto teraz trpí?  Kto v tejto chvíli zažíva problém?“ Toto sú veľmi zásadné otázky. Keď sa pýtame je potrebné pri tom pozrieť sa priamo a jasne do vnútorného priestoru nášho bytia.

Mnoho ľudí sa tam ale nepozerá dostatočne dlho alebo dosť prenikavo. A tak sa neprepoja so svojou vnútornou esenciou. Správna meditácia, modlitba nás spojuje s našou prvotne čistou podstatou. Privedie nás k nepoškvrnenému priestoru bytia.

Keď nájdeme v sebe toto spojenie, potom dokážeme rozvinúť dôveru vo svoje autentické ja v našom živote. Začnú sa spontánne prejavovať ušľachtilé vlastnosti, ktoré z tohoto ja povstávajú.

Páčil sa vám článok, zdieľajte ho so svojimi priateľmi. Ďakujem 

Prečítať si iný článok TU >>>

Láska Mier Hudba

Katarína Lihocká

Miluje svoj život, taký aký je. V každej jeho chvíli. Pred pár rokmi sa rozhodla, že už nechce, aby jej dni pretekali medzi prstami. Je žena, matka jednej dcéry a expertka na klinickú hypnózu, relaxácie a meditácie. Jej najväčšou túžbou je šírenie lásky, harmónie, pokoja a zmiernenie obáv, fóbií a odstránenie závislostí. Sprevádza ľudí pomôcť im objaviť v sebe vnútorný pokoj a sebaliečenie.

Katarína je autorka eKnihy 5 Krokov, ako sa stať sám sebe hypnoterapeutom a koučom >> Inšpiruje a motivuje ľudí, aby sa sami naučili žiť slobodne, objavili v sebe pokoj a sebeliečenie. Naučili sa využiť svoj potenciál a vedeli si sami pomôcť a naplno žiť.

Viac o Kataríne nájdete tu,
Moje poslanie >>

Kataríne môžete napísať na katarina@katarinalihocka.sk >>
Pripojte sa na Facebook >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Pozornosť je ohromná sila, ktorá aktivuje všetko v našom živote.

    Rada by som sa s vami podelila na týchto webových stránkach so skúsenosťami, ktoré, keď začleníte do svojho života, nepochybne zmenia váš život pozitívnym spôsobom navždy bez námahy a najjednoduchším spôsobom, ako viem, že je to možné! Najdôležitejší zázrak ste vy, ako Človek!

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky