Kto je Katarína Lihocká?

Volám sa Katarína. Som mama jednej nádhernej dcéry, online podnikateľka autorka projektu Objavte myslenie zázrakov. Klinický hypnoterapeut a kouč a tiež autorka eKnihy 5 Krokov, ako sa stať sám sebe hypnoterapeutom a koučom. 

Žijem svoj život naplno a plním si svoje sny, každý deň. Pred pár rokmi som sa rozhodla a radikálne zmenila svoj život. 

Už niekoľko rokov, vlastne už od svojho detstva pomáham ľuďom objaviť v sebe vnútorný pokoj a sebaliečenie.

Sprevádzam a ukazujem ľuďom cesty, vediem ich krok po kroku k vlastnému objaveniu pokoja a sebaliečenia.  

hypnoterapia, hypnóza, koučing
Náš život je tým najdokonalejším zmyslom ♥

Môj príbeh alebo ako som sa dostala k online podnikaniu Klinického hypnoterapeuta a kouča 

Narodila som sa v roku 1975. Študovala som na matematicko-prírodovednom gymnáziu. Pracovala postupne na rôznych pozíciách. Obchodný asistent, skladník, vedúca skladu, sekcia správy majetku a investičnej činnosti, práca s detičkami postihnuté autizmom, epilepsiou, downov syndróm, asistentka učiteľa, opatrovateľka a práca vo vydavateľstve. Opatrovala som u nás, aj v zahraničí. Cestovala a vzdelávala som sa v Nemecku, Taliansku a Írsku. Bola som tiež dlhodobo nezamestnaná, bez finančných prostriedkov. Zažila som mnohé "vzlety a pády." Prešla som rôznymi traumami a bolesťami fyzickými, psychickými: 

 • zdravotnými
 • rodinnými
 • pracovnými
 • finančnými 

Vždy som však napriek akejkoľvek situácii, v ktorej som sa nachádzala, ostávala v pokoji. Výsledkom toho bolo, že som dnes tam kde som a robím, to čo robím. Možno niečím podobným prechádzate dnes aj vy. Verím, že moje skúsenosti vám môžu byť užitočné a pomôcť aj vám.

Keď sa zamyslím nad tým, kým som dnes, určite to vystihuje jedna z úvodných viet tejto stránky. Kedysi dávno, bolo to už v mojom detstve, každý deň som sa pýtala sama seba:

" KTO SOM? PREČO SOM sa narodila" 

Jedného dňa MI PRIŠLI ODPOVEDE a kvôli tomu môj celý doterajší život sa uberal cestou k tomu, čo robím dnes. Žijem svoj život naplno a plním si svoje sny, každý deň. 

Od detstva som smerovala k tomu, pomáhať druhým. Chodili za mnou moji kamaráti, známi, spolužiaci, kolegovia po pomoc, radu, pretože som vždy veci videla z nadhľadu.  

Sprevádzam ľudí pri objavovaní ich skrytých zdrojov. Objaviť v sebe svoj VNÚTORNÝ POKOJ A SEBALIEČENIE.

UVOĽNIŤ ZOVRETIE MYSLE

Naša fyzická zložka, ktorá sa snaží nás chrániť pochádza z nášho systému viery.

Naše presvedčenie kontroluje náš osud, pretože náš osud je určený našimi rozhodnutiami a naša viera ovplyvňuje všetky naše rozhodnutia. Problém je, že väčšina našich presvedčení nie je ani naša vlastná. Prebrali sme ich od svojich rodičov a iných ľudí, už ako deti. Je to nekonečný bludný cyklus negatívnych presvedčení zamaskovaných ako múdrosť alebo ochrana.

Našim najväčším LIEČITEĽOM a zároveň UČITEĽOM akého môžeme v sebe objaviť, je LÁSKA 

Každý z nás je jedinečný a výnimočný a najlepšie riešenia a odpovede na svoje životné otázky nosí každý sám v sebe. Nie vždy ich ale sám vidí. Moja práca je orientovaná predovšetkým duchovne.

Medzi techniky, ktoré používam na pomoc ľuďom patria:

 1. Hypnoterapia

 2. Neurolingvistické programovanie /NLP/

 3. Koučing

 4. Konzultácie

 5. Metafory

 6. Self-talk /seba dotazovanie/

 7. Meditácie

 8. Tapping emocionálne traumy /EFT - poklepávanie na body emocionálne traumy/

 9. Ho´oponopono / havajská čistiaca technika /

 10. Mirroring / zrkadlová technika /

Tieto techniky umožňujú zmiernenie a odstránenie obáv, fóbií  a závislostí. Medzi nimi sú úbytok hmotnosti, úzkosť, hnev, depresie, frustrácie, pocity viny, odvykanie si od fajčenia, alkoholu, rôzne fóbie (ako napr. strach z lietania, pavúkov, šoférovania…) hryzenie nechtov, bolesť a ďalšie…

Pôvodom všetkých týchto "chorôb a tráum, či blokov" je nedostatok lásky!

Jedna vec, ktorú viem

Príliš veľa ľudí trpí vo svojom živote zbytočne, pretože má mylné predstavy o hypnóze a koučingu. Sú to obľúbené techniky k zníženiu utrpenia, pretože sa dajú ľahko naučiť a aplikovať. Jednoduchý spôsob ako pomôcť sám sebe, ale aj iným, byť uvoľnený a šťastný.

Hypnoterapia a koučing je liečivé umenie venované na pomoc ľuďom prekonať problémy. Je jednou z ciest, ako sa napojiť na svoje jadro. Byť šťastný.

Hypnóza je predovšetkým forma harmonickej komunikácie

Prináša harmóniu a viac možností do akejkoľvek oblasti. Hypnóza a koučing, je najsilnejšia a najuniverzálnejšia zručnosť, akú sa kedy môžete naučiť.

Do hypnotického stavu sa rodíme príchodom na tento svet. Počas dňa vstupujeme do hypnózy dobrovoľne niekoľko krát.

Hypnóza je jednoducho liečenie ľudskej mysle

Vzdelanie v oblasti hypnoterapie a koučingu som získala od svetového lídra Dr. Steve G. Jones Ed. D. v klinickej hypnóze a Dr. Joe Vitale Zákon príťažlivosti The Secret a Celosvetovej techniky Ho´oponopono. Celosvetovej Globálnej vedeckej nadácie.
 
Bola som tiež dlhodobou dzogčhenovou členkou, budhistické prastaré učenie o prvotnom stave bytia, ktorý je od počiatku vlastný každému ako jeho vnútorná, prirodzená podstata. Dzogčhen je tiež jedným z názvov tohoto prvotného stavu. 

Obdržala som zasvetenie do Kalačakry, je považovaný za najobsiahlejší a nejkomplexnejší systém v kontexte tantrického buddhismu. 

S Hypnoterapiou a koučingom som sa po prvý krát stretla pri riešení svojich zdravotných problémov, vyčerpaní a vyhorení.

Od tej doby sa hypnoterapii a koučingu venujem intenzívne a teraz ako svojej hlavnej činnosti. Neustále prehlbujem svoje znalosti a skúsenosti najmä v hypnóze, koučingu, NLP, EFT, Hoóponopono.

Urobila som si akreditáciu

Slovenským červený kríž - opatrovateľstvo

www.AmericanAllianceofHypnotists.org - Americká aliancia hypnotizérov - Zjednotenie umenia a vedy hypnózy pre vzdelávanie a zlepšenie ľudskosti

www.aunlp.org - príprava a podpora špičkových NLP praktizujúcich a učiteľov

www.myglobalsciencesfoundation.org - zákon o príťažlivosti Dr. Steve G. Jones Ed. D  Klinický hypnoterapeut, člen Národnej ligy hypnotizérov, Americkej rady hypnoterapie a prezident Americkej aliancie hypnotizérov. Dr. Steve je bývalým členom predstavenstva Pľúcej Asociácie v Los Angeles. Dr. Joe Vitale - zákon príťažlivosti, známy film Tajomstvo.

Zapojila som do Programu PowerMatrix spoločnosti Imperium Valeo

Vracia stav mladosti a zdravie, rovnako tak dlho, ako je to možné, pri využití vlastných zdrojov v tele.

Všetky "lieky" preparáty poskytované systémom sú výsledkom mnohoročných pretrvávajúcich a náročných prác vynikajúcich vedcov z niekoľkých vedeckých skupín, ktoré boli vybrané na prísnom konkurenčnom základe. 

Teraz sa intenzívne venujem hypnoterapii, koučingu, informačnej medicíne a publikujem články.

" Všetko robím tak, aby som dokázala zdanlivo bežným a normálnym ľuďom, že sú vo svojej podstate, vo svojej prirodzenosti mysle jedineční a dokážu v sebe objaviť  "sebaLIEČENIE."

Započúvajte sa do RELAXÁCIE

hypnoterapia, konzultácie, poradenstvo, koučing, zdravie, holistické liečenie, alternatívne liečenie, zdravie, šťastie

Vypočujte si 10 min. nahrávku a zrelaxujte

 • Pohodlne sa posaďte
 • Nasaďte si sluchátka
 • Nastavte si príjemnú hlasitosť 
 • Započúvajte sa do zvuku tečúcej vody

Nahrávka obsahuje podprahové stopy hovoreného slova. Prajem príjemné počúvanie.

Osteochondróza pre profesionálneho pacienta

Sťahujte ZDARMA TU  >>

hypnóza, pypnoterapia, koučing, poradenstvo, konzultácie

STOP! Ako môžeme transformovať takzvané choroby

Kde je jed, tam je aj liek Takzvané choroby "vychádzajú z našej tvorivej predstavivosti." Väčšina chorôb, aj…

Celý článek
hypnoterapia, hypnóza, koučing, poradenstvo, konzultácie, sebaliečenie, zdravie, strach, fóbie, zlozvyky

Prečo som začala písať tento blog?

Dôvod, prečo som začala písať tento blog, je Láska. Tam, kde som dnes, do tohto bodu ma priviedla…

Celý článek

Čo by sme mali vedieť, aby sme poznali zmysel svojho života?

Takmer vo všetkom čo robíme, počúvame viac druhých, ako sami seba. Veríme niečomu, čo nám nahovára ktosi iný, pretože…

Celý článek

Ako žiť bez stresu, učme sa to od detí

Deti nedokážu predstierať Koľko v nás z detskej nevinnosti ešte ostalo? A je ešte niekto, v koho prítomnosti môžeme a vieme…

Celý článek
hypnoterapia, koučing, hypnóza, konzultácia, poradenstvo, láska, zdravie, šťastie, sloboda

Tu je metóda, ktorá pomáha

Vedomé bytie môžeme získať udržaním si uvoľneného postoja. To nás vtiahne späť do prítomnosti. V prítomnom okamihu prijímame…

Celý článek
Katarína Lihocká
Katarína Lihocká
Klinický hypnoterapeut a kouč

Prajem vám mnoho príjemných chvíľ strávených na tomto blogu. Inšpiráciu a nápady. Motiváciu a chuť vo svojom živote niečo zmeniť, aby ste žili slobodne, radostne, zdravo a naplno. Majte sa krásne a OBJAVTE v sebe sebaLIEČENIE ♥