Klinický hypnoterapeut a kouč

 

hypnoterapia, hypnóza, koučing
NÁŠ ŽIVOT JE TÝM NAJDOKONALEJŠÍM ZMYSLOM

Objavte v sebe POKOJ a SebaLIEČENIE 

Prečo som začala písať tento blog.. 

Kedysi dávno, bolo to už v mojom detstve, každý deň som sa pýtala sama seba:

KTO SOM? PREČO SOM sa narodila? " 

Jedného dňa MI PRIŠLI ODPOVEDE a kôli tomu môj celý doterajší život sa uberal cestou k tomu, čo robím dnes. Pracovala som v mnohých profesiách u nás, aj v zahraničí. Bola som tiež dlhodobo nezamestnaná, bez finančných prostriedkov. Zažila som mnohé "vzlety a pády." Prešla som rôznymi traumami a bolesťami fyzickými, psychickými. Rôznymi traumatizujúcimi skúsenosťami:

 • zdravotnými
 • rodinnými
 • pracovnými
 • finančnými 

Vždy som však napriek akejkoľvek situácii, v ktorej som sa nachádzala, ostávala v pokoji. Výsledkom toho bolo, že som dnes tam kde som a robím, to čo robím. Možno niečím podobným prechádzate dnes aj vy. Verím, že moje skúsenosti vám môžu byť užitočné a pomôcť aj vám.

Moje meno je Katarína Lihocká, som žena, matka krásnej, zdravej dcéry. Sprevádzam ľudí pri objavovaní ich skrytých zdrojov. Objaviť v sebe svoj VNÚTORNÝ POKOJ A SEBALIEČENIE.

UVOĽNIŤ ZOVRETIE MYSLE

Od detstva som smerovala k tomu, pomáhať druhým. Chodili za mnou moji kamaráti, známi, spolužiaci, kolegovia po pomoc, radu, pretože som vždy veci videla z nadhľadu.  

Vaša fyzická zložka, ktorá sa snaží vás chrániť pochádza z vášho systému viery.

Vaše presvedčenie kontroluje váš osud, pretože váš osud je určený vašimi rozhodnutiami a vaša viera ovplyvňuje všetky vaše rozhodnutia. Problém je, že väčšina vašich presvedčení nie je ani vaša vlastná. Prebrali ste ich od svojich rodičov a iných ľudí už ako deti. Je to nekonečný bludný cyklus negatívnych presvedčení zamaskovaných ako múdrosť alebo ochrana.

Našim najväčším LIEČITEĽOM a zároveň UČITEĽOM akého môžeme v sebe objaviť, je LÁSKA 

Každý z nás je jedinečný a výnimočný a najlepšie riešenia a odpovede na svoje životné otázky nosí každý sám v sebe. Nie vždy ich ale sám vidí. Prostredníctvom dobre položených otázok, pochopeniu umenia:

 • meditácií
 • relaxácií
 • správnemu dýchaniu
 • jantrajóge 
 • hypnóze

Sprevádzam ľudí a pomáham im svoje odpovede nájsť vo vnútri seba. Moja práca je orientovaná predovšetkým duchovne.

Medzi techniky, ktoré používam na pomoc ľuďom patria:

 1. Hypnoterapia

 2. Neurolingvistické programovanie /NLP/

 3. Koučing

 4. Konzultácie

 5. Metafory

 6. Self-talk /seba dotazovanie/

 7. Meditácie

 8. Tapping emocionálne traumy /EFT - poklepávanie na body emocionálne traumy/

 9. Ho´oponopono / havajská čistiaca technika /

 10. Mirroring / zrkadlová technika /

Tieto techniky umožňujú zmiernenie a odstránenie obáv, fóbií  a závislostí. Medzi nimi sú úbytok hmotnosti, úzkosť, hnev, depresie, frustrácie, pocity viny, odvykanie si od fajčenia, alkoholu, rôzne fóbie (ako napr. strach z lietania, pavúkov, šoférovania…) hryzenie nechtov, bolesť a ďalšie…

Pôvodom všetkých týchto "chorôb a tráum, či blokov" je nedostatok lásky!

Jedna vec, ktorú viem

Príliš veľa ľudí trpí vo svojom živote zbytočne, pretože má mylné predstavy o hypnóze a koučingu. Sú to obľúbené techniky k zníženiu utrpenia, pretože sa dajú ľahko naučiť a aplikovať. Jednoduchý spôsob ako pomôcť sám sebe, ale aj iným, byť uvoľnený a šťastný.

Hypnoterapia a koučing je liečivé umenie venované na pomoc ľuďom prekonať problémy. Je jednou z ciest, ako sa napojiť na svoje jadro. Byť šťastný.

Hypnóza je predovšetkým forma harmonickej komunikácie

Prináša harmóniu a viac možností do akejkoľvek oblasti. Hypnóza a koučing, je najsilnejšia a najuniverzálnejšia zručnosť, akú sa kedy môžete naučiť.

Do hypnotického stavu sa rodíme príchodom na tento svet. Počas dňa vstupujeme do hypnózy dobrovoľne niekoľko krát.

Hypnóza je jednoducho liečenie ľudskej mysle

Vzdelanie v oblasti hypnoterapie a koučingu som získala od svetového lídra Dr. Steve G. Jones Ed. D. v klinickej hypnóze a Dr. Joe Vitale Zákon príťažlivosti The Secret a Celosvetovej techniky Ho´oponopono. Celosvetovej Globálnej vedeckej nadácie.
 
Chcete sa na niečo spýtať? Napíšte mi TU  » 
  
hypnóza, pypnoterapia, koučing, poradenstvo, konzultácie

STOP! Ako môžeme transformovať takzvané choroby

Kde je jed, tam je aj liek Takzvané choroby "vychádzajú z našej tvorivej predstavivosti." Väčšina chorôb, aj…

Celý článek

Čo by sme mali vedieť, aby sme poznali zmysel svojho života?

Takmer vo všetkom čo robíme, počúvame viac druhých, ako sami seba. Veríme niečomu, čo nám nahovára ktosi iný, pretože…

Celý článek
anglicky s hypnózou, poradenstvo, hypnoterapia, koučing, konzultácie, hypnóza, angličtina

Tu je rýchla cesta k plynulej angličtine

Dá sa naučiť anglicky pomocou hypnózy? Odpoveď je: "Áno, dá sa!" Nová metóda ako sa rýchlo a…

Celý článek

Započúvajte sa do RELAXÁCIE

hypnoterapia, konzultácie, poradenstvo, koučing, zdravie, holistické liečenie, alternatívne liečenie, zdravie, šťastie

Vypočujte si 10 min. nahrávku a zrelaxujte

 • Pohodlne sa posaďte
 • Nasaďte si sluchátka
 • Nastavte si príjemnú hlasitosť 
 • Započúvajte sa do zvuku tečúcej vody

Nahrávka obsahuje podprahové stopy hovoreného slova. Prajem príjemné počúvanie.

Osteochondróza pre profesionálneho pacienta

Sťahujte Z DAR MA TU  >>

Kurzy, semináre tradičnej čínskej medicíny

Vzdelanie v oblasti Hypnózy a Koučingu

Certifikáty

hypnoterapia, koučing, poradenstvo, konzultácie, hypnóza, meditácie

 Životný Kouč

hypnoterapia, koučing, poradenstvo, konzultácie, hypnóza, meditácie

Hypnóza

hypnoterapia, koučing, poradenstvo, konzultácie, hypnóza, meditácie

Erickson Hypnóza

hypnoterapia, koučing, poradenstvo, konzultácie, hypnóza, meditácie

NLP Terapia

hypnoterapie, konzultácie, koučing, poradenstvo, ho´oponopono, zdravie, hypnóza, šťastie, holistické liečenie

Ho´oponopono

hypnoterapia, koučing, poradenstvo, konzultácie, hypnóza, meditácie

Zákon príťažlivosti

Ako vám môžem pomôcť urobiť váš deň lepším?

 • Rozpoznajte, že šťastie je vo vás

 • Keď je myseľ pokojná, zvládne aj nemožné

 • Pomôžem vám pri zmene vašich negatívnych presvedčení a programov

 • Pri emočných a fyzických problémoch, ako sú: vzťahy, strachy, traumy, stres, závislosti, práca, úspech, zdravie, rôzne bolesti, chronické a akútne ochorenia, alergie a i.

 • Naučíte sa techniky ako si môžete pomôcť sami

 • Tieto techniky umožňujú zmiernenie a odstránenie obáv, fóbií  a závislostí, medzi nimi sú úbytok hmotnosti, úzkosť, hnev, odvykanie si od fajčenia, alkoholu, rôzne fóbie (ako napr. strach z lietania, pavúkov, šoférovania…) hryzenie nechtov, bolesť a ďalšie…

 • Naša povaha je sloboda, jediná povinnosť a jediné právo LÁSKA, RADOSŤ a POKOJ

Prijmite sa vo svojej jedinečnosti!

Nebojujte proti sebe, začnite so sebou spolupracovať a objavte mechanizmy, ktoré vás nútili stresovať sa a mať rôzne obavy. To, že ste doteraz nevedeli ako zmeniť čokoľvek negatívne, stresujúce vo vašom živote, neznamená, že to nedokážete!

 

Zaraďte do svojho života hypnózu a meditáciu a objavte ako jednoducho môžete meniť svoje pocity, emócie, chute a čokoľvek ďalšie, či už úbytok hmotnosti, úzkosť, hnev, odvykanie si od fajčenia, alkoholu, rôzne fóbie (ako napr. strach z lietania, pavúkov, šoférovania…) hryzenie nechtov, bolesť a i. 

 

Osloboďte svoje podvedomé procesy, naučte sa kontemplácii a uverte si, ako rýchlo a ľahko sa môže vaše doterajšie poznanie o sebe sama zmeniť. 

Často kladené otázky

Tu nájdete najčastejšie otázky, ktoré sa ma pýtate 

Potrebujem vstupnú konzultáciu?

Vstupná konzultácia prebieha pred každým prvým sedením. Trvá cca 30-60 min. Jej cieľom je urobiť "kalibráciu" pre našu ďalšiu spoluprácu. To je neskôr zapracované do nasledujúcich sedení.

Čo je to hypnóza?

Hypnóza je stav. Stav bytia. Zažívame všetky hypnózy počas nášho dňa. Do hypnózy vstupujeme dobrovoľne niekoľkokrát počas dňa. Hypnóza je predovšetkým forma harmonickej komunikácie. Prináša harmóniu a viac možností do akejkoľvek oblasti. Hypnóza je najsilnejšia a najuniverzálnejšia zručnosť, ktorú by ste sa mohli niekedy naučiť. Obľúbená technika k zníženiu utrpenia, pretože sa dá ľahko naučiť a aplikovať. Jednoduchý spôsob ako pomôcť sám sebe, ale aj iným, byť uvoľnený a šťastný. Je to liečivé umenie venované na pomoc ľuďom prekonať problémy. Je jednou z ciest, ako sa napojiť na svoje jadro. Byť šťastný. Hypnóza je jednoducho liečenie ľudskej mysle. Hypnóza je vlastné liečenie /sebaliečenie a transformácia/ v stave hypnózy využívame vlastnej kapacity vysporiadať sa s vlastnými problémami. Hypnóza je prírodný duševný stav. Zmierňuje bolesti rôznych stavov fyzických, aj psychických. Je široko rešpektovanou a je to praktický spôsob liečby.

Ako prebieha hypnóza?

Hypnóza pozostáva z 5 krokov. Prebieha následne. Ako prvé je potrebná Vstupná konzultácia tzv. "Pred-konzultácia." Je silným základom akéhokoľvek zážitku z hypnózy, po ktorej sa následne určí, či sú ďalšie sedenia potrebné a vhodné. Ak sa s klientom nadviaže ďalšia spolupráca, prebehne touto formou. Po pred-hovore vstupnej konzultácie nasleduje - Indukcia, používa sa na uvoľnenie klienta do hypnotického stavu. Správne použitie indukcie je nevyhnutné pre akúkoľvek hypnózu. Po vyvolaní hypnózy je klient uvedený hlbšie do hypnotického stavu. Do úplnej relaxácie. Ďalej nasleduje Skript, to, o čom je relácia. Samotné "liečenie." Klient je uvoľnený a prehĺbil sa pocit odpočinku. Tu je čas dodať správu o pozitívnej zmene do klientovho podvedomia. Po samotnom skripte /príbehu/ nasleduje jedno z najzaujímavejších tém hypnózy. Myšlienka je, aby vedomá myseľ klienta zabudla na to, čo sa stalo v relácii, aby prežila túto skúsenosť. Pamäť stále zostáva s podvedomím tak, aby sa zmena stala jednoduchým procesom. A na koniec, čo je klient úspešne uvoľnený, sú mu poskytnuté informácie o pozitívnych zmenách a je mu "dovolené", aby vedome zabudol na reláciu. Hypnotické sedenie je ukončené "vyvedením" z hypnózy.

Čo je to technika EFT?

Ide o silnú holistickú liečivú techniku /techniku emočnej slobody/, ktorá dokáže efektívne riešiť celý rad problémov, vrátane stresu, úzkosti, emočných porúch, fóbie, závislosť, chronickej bolesti, kontroly hmotnosti a i. Poťukávaním si na určité, dané meridiánové body na tele sa touto jednoduchou alternatívnou metódou odstránia energetické bloky, ktoré bránia energii voľne prúdiť. V priebehu života sme nahromadili rôzne negatívne emócie a traumatické zážitky, ktoré sme nespracovali správne. Negatívne energie ktoré bránia energii voľne prúdiť, a ktoré sa po určitom čase prejavujú v podobe rôznych fyzických a psychických ťažkostí. Terapia je založená na kombinovaných princípoch starovekej čínskej akupresúry a modernej psychológie. Klepanie končekov prstov na koncové meridiánove body, zatiaľ čo sa zameriava na negatívne emócie, alebo fyzické vnemy, pomáha upokojiť nervový systém, prepracovať mozog, aby reagoval zdravším spôsobom a obnovil telesnú rovnováhu energie. EFT metódou / poklepávaním sa stimulujú akupresúrne body a pritom sa nahlas opakuje stručne formulovaný problém. Náš energetický systém takto nadobúda opäť vnútornú harmóniu a v "energetických blokoch" začína opäť prúdiť energia.

Čo je to NLP metóda?

Umenie alternatívnej terapeutickej metódy, predovšetkým o harmonickej komunikácii. Harmonickej a efektívnej komunikácii. Telo a myseľ tvoria neoddeliteľný celok. NLP - N - neuro - označuje zmyslové orgány, to, že svet vnímame práve našimi zmyslami L - lingvistické, označuje reč a to, že vnímané a prežívané je organizované, uchovávané a predávané práve pomocou jazyka P - programovanie - znamená opakujúce sa vzorce vnímania, myslenia a cítenia - naše vedomé a nevedomé plánovanie situácií na základe jazykového hodnotenia vnímanej situácie

Čo je Ho´oponopono?

Ho´oponopono je stará havajská technika pre objavenie a nájdenie vlastného JA. Čistenie negatívnej energie. Návrat do nulového stavu. Stačí, ak prevezmeme zodpovednosť za všetko, čo sa deje v našom živote. Neanalyzuje, kde problém vznikol a čo je to presne za problém. Ho´oponopono je všeobjímajúca láska.

Referencie

Čo povedali klienti

Pri našich spoločných stretnutiach som sa mnohému naučil a veľa pochopil. Technikou dýchania, ktorú som sa naučil, dokážem teraz zostať omnoho dlhšie v kľude i keď príde na mňa nutkanie na wc aj v situácii, v ktorej to bolo pred tým pre mňa obtiažne, stresujúce. Naučil som sa situáciu ovládnuť a zvládnuť.

Juraj Dobrocký

Naše stretnutia mi veľmi pomohli a pomáhajú. Už sa tak nezadýcham a nebýva mi nevoľno, čo mi pred tým bývalo často. Lieky na tlak už neužívam a cítim sa oveľa lepšie. Technika dýchania so "zádržou", ktorú si ma naučila mi pomáha. Cítim sa lepšie a mám pocit, že mám viac energie. Stretol som partnerku, v čo som pred tým už sám neveril. Po pár našich stretnutiach, našich spoločných rozhovorov sa to zmenilo. Ďakujem Katarína.

Ivan Šipoš

Som vďačná osudu, že mi poslal do cesty tak úžasného, vyrovnaného a pozitívneho človeka, ako si Ty. Si ANJELIK darí sa mi vďaka tomu, čo som sa od teba naučila, som veľmi šťastná, že som ťa mohla spoznať. Neprejde deň, kedy by som si na teba nespomenula, veľa si ma naučila a pochopila som, že ty si bola anjel pre mňa, vďaka tebe, tvojim radám ma prestal bolieť kĺb ( svetlo ), chýbaš mi, aj tvoje zmýšľanie, veľa som si od teba vzala. Často na teba myslím, chýbajú mi tvoje pozitívne myšlienky, ďakujem za to.

Helga Hrčkovávydavateľstvo

So službami som veľmi spokojná. Odporučila by som ich každému. Z našich spoločných sedení som si odniesla nové poznatky, pocity, kľud a na niektoré veci iný pohľad, ktorý som pred tým mala. Pomáha mi tiež technika EFT, ktorú som sa naučila. Funguje to a pomáha mi to. Ďakujem.

Anna Paučoková oblasť onkológie

So službami a našimi sedeniami som veľmi spokojná. Naučila som sa nájsť v sebe silu a harmóniu. A veriť si. Ďakujem. Odporúčam.

Dada Pohánkovádivadlo

Som so službami spokojný a preto by som ich doporučil každému. Z našich spoločných sedení som si odniesol pozitívnejší pohľad /nadhľad/ na život. Pomohli mi v tom "techniky dychu" na upokojenie mysle, ktoré som sa naučil. Tieto stretnutia prinesú človeku pokoj do duše. Treba na tom pracovať. Ďakujem.

Marek Kováčherec

Katka, až taraz som sa dostala k Tvojmu odkazu o negatívnom myslení. Ďakujem Ti veľmi pekne. Túto hru už vlastne hrám sama so sebou od vtedy ako som vlastne pozitívne myslenie objavila a prišla som na to, že v prítomnosti ľudí, ktorí takto myslia sa cítim oveľa lepšie, ako opačne. Sama som bola veľká negativistka, a vieš si predstaviť, ako som sa narobila aby som s tým pohla. No je to nekonečná práca na sebe a som Ti vďačná za pomôcky, ktoré si mi ukázala. Pekný deň ti prajem a tiež všetko dobré.

Valéria Záchenská

Mala som zmiešané pocity, vyčerpaná som bola psychicky aj z toho, že sa mi rozpadol vzťah. Už som bola na dobrej ceste opustiť stavy depresie, ale sa mi akosi nedarilo. Po prečítaní si tvojej knihy a našich skype hovorov mi bolo oveľa lepšie, začala som vidieť nové možnosti. Zobrala som život do svojich rúk a už sa nepotrebovala pýtať niekoho tam vonku. S tvojou pomocou, večným optimizmom, vierou v dobro a pozitívne myslenie sa moje vnímanie sveta postupne obrátilo tým lepším smerom. Ďakujem Kati.

Tatiana Pozelova Stockohlm - predajca
Katarína Lihocká
Katarína Lihocká
Klinický hypnoterapeut a kouč

VŠETKY INFORMÁCIE OBSIAHNUTÉ NA TEJTO WEBOVEJ STRÁNKE SLÚŽIA IBA PRE VAŠE INFORMAČNÉ ÚČELY. INFORMÁCIE, KTORÉ NÁJDETE NA TÝCHTO WEBOVÝCH STRÁNKACH BY NEMALI BYŤ VAMI POUŽÍVANÉ AKO LEKÁRSKA POMOC, ALEBO AKO NÁHRADA ZA ODBORNÚ LEKÁRSKU POMOC, STANOVENIE DIAGNÓZY ALEBO LIEČBY. S PRÍPADNÝMI OTÁZKAMI, KTORÉ MÔŽETE MAŤ OHĽADOM ZDRAVOTNÉHO STAVU SA VŽDY PORAĎTE SO SVOJIM LEKÁROM. PRODUKTY A SLUŽBY HYPNOTERAPIE NEMAJÚ DIAGNOSTIKOVAŤ A LIEČIŤ CHOROBY. JEDNÁ SA O PRÍRODNÉ PRODUKTY A SLUŽBY, KTORÉ SÚ URČENÉ NA POUŽITIE AKO DOPLNKOVÉ LIEČEBNÉ UMENIE. PRODUKTY A SLUŽBY POUŽÍVAJTE PODĽA POKYNOV A AK BUDETE POTREBOVAŤ LEKÁRSKU POMOC, DIAGNOSTIKU ALEBO LIEČBU NAVŠTÍVTE LEKÁRA.