Čo by sme mali vedieť, aby sme poznali zmysel svojho života?

Takmer vo všetkom čo robíme, počúvame viac druhých, ako sami seba. Veríme niečomu, čo nám nahovára ktosi iný, pretože si myslíme, že to vedia lepšie ako my sami. Nech sa učíme čokoľvek iné z vonka, čítame, počúvame, v konečnom dôsledku sme opäť sami so sebou. Prečo nezačíname hľadať hneď od začiatku v nás samých? Naozaj potrebujeme nejaké pomocné barličky?

V každej oblasti hľadáme niekoho, kto by vyriešil náš problém. V zdravej výžive odborníka, ktorý by nám poradil, čo naše telo potrebuje, sexuológ vie lepšie ako sa máme milovať, lekári vedia všetko o našich chorobách… rodina, známy vedia najlepšie ako máme žiť svoj život. Všetko už však dávno máme v sebe. Naše podvedomie to vie, ono nás vedie celým našim životom. Je našim učiteľom.

Čo naozaj potrebujeme, aby sme boli zdraví a šťastní?

Nebolo by pre nás lepšie, keby sme sa spýtali najskôr seba samých čo potrebujeme na to, aby sme boli zdraví? Aby sme boli šťastní?

Dnes existuje mnoho metód, ako nájsť samých seba, cez:

  • jógu
  • rôzne náboženstvá
  • meditácie
  • semináre
  • kurzy

Mnohé sa môžeme dozvedieť z článkov, kníh, seminárov a pod. Všetky tieto vonkajšie formy nám síce pomôcť môžu, ale aj nemusia.

„Keď sa vyberieme na cestu hľadania svojho šťastia, hľadania zmyslu života, kde inde by sme ho mohli skutočne nájsť ak nie v sebe?“

 

Čo je zmyslom života sa naučiť?

Objaviť a žiť v sebe vnútorný pokoj. To sa potrebujeme naučiť. Prechádzaním rôznych kurzov, metód, školení môžeme časom opäť dospieť k frustráciám, nepokoju, nepochopeniu a neustálemu hľadaniu nášho zdroja, dokola.

Stačí si urobiť každý deň aspoň desať/pätnásť minút pre seba čas len na to, aby sme sa započúvali do svojho ticha. Iba jednu štvrťhodinku a tú predlžovať. Naladením sa na svoje podvedomie. 

Posaďte sa na tiché miesto, kde nie ste nikým a ničím rušený. Urobte si pohodlie. Niekoľkokrát sa nadýchnite, vydýchnite a uvolnite sa. Túto štvrťhodinku budete počúvať iba sami seba, čo si chcete sami povedať. O sebe, svojich problémoch, silných a slabých stránkach, o ich riešeniach. Zapíšte si všetko na papier čo vám príde na myseľ. Keď tak budete robiť každý deň, prekvapia vás príjemné zmeny, ktoré prídu. Verte v seba samého viac, než v kohokoľvek iného.

 

Nepoznáte ešte svoje skutočné túžby a sny? V tomto prípade je dôležité najprv sa odpojiť od stresu, ktorý vám bráni ich poznať.

Chcete aj vy objaviť a žiť v sebe vnútorný pokoj?  Kontakt>>

Páčil sa vám článok, zdieľajte ho so svojimi priateľmi 🙂

Láska  Mier Hudba ♥ 

Katarína Lihocká

Miluje svoj život, taký aký je. V každej jeho chvíli. Pred pár rokmi sa rozhodla, že už nechce, aby jej dni pretekali medzi prstami. Je žena, matka jednej dcéry a expertka na klinickú hypnózu, relaxácie a meditácie. Jej najväčšou túžbou je šírenie lásky, harmónie, pokoja a zmiernenie obáv, fóbií a odstránenie závislostí. Sprevádza ľudí pomôcť im objaviť v sebe vnútorný pokoj a sebaliečenie.

Katarína je autorka eKnihy 5 Krokov, ako sa stať sám sebe hypnoterapeutom a koučom >> Inšpiruje a motivuje ľudí, aby sa sami naučili žiť slobodne, objavili v sebe pokoj a sebeliečenie. Naučili sa využiť svoj potenciál a vedeli si sami pomôcť a naplno žiť.

Viac o Kataríne nájdete tu,
Moje poslanie >>

Kataríne môžete napísať na katarina@katarinalihocka.sk >>
Pripojte sa na Facebook >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Pozornosť je ohromná sila, ktorá aktivuje všetko v našom živote.

    Rada by som sa s vami podelila na týchto webových stránkach so skúsenosťami, ktoré, keď začleníte do svojho života, nepochybne zmenia váš život pozitívnym spôsobom navždy bez námahy a najjednoduchším spôsobom, ako viem, že je to možné! Najdôležitejší zázrak ste vy, ako Človek!

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky