Ako žiť bez stresu, učme sa to od detí

Deti nedokážu predstierať

Koľko v nás z detskej nevinnosti ešte ostalo? A je ešte niekto, v koho prítomnosti môžeme a vieme byť absolútne svoji? Úplne otvorený a nevinný ako deti? Keď sa pozriete dieťaťu do očí, upúta vás jeho nevinnosť. Jeho neschopnosť klamať, mať masku, či predstierať, že je niečo iné, ako je. V tom je dieťa rovnaké ako celá príroda.  Obloha je  obloha, zviera je zviera, strom je strom, ruža je ruža, všetko je tým, čím to je. Dieťa nedokáže predstierať.

Netrestajme deti

Deti sú zvyčajne trestané za to, že hovoria pravdu, vyjadria čo cítia, čo si myslia a za to sú trestané, čím sa učia pretvárke a ich nevinnosť sa stráca. A tak sa skôr či neskôr po rokoch pripoja k ľuďom, kedy si bezbranne povedia: „Neviem kto som“ Stane sa tak preto, pretože začnú dlho skrývať pravdu o sebe samých.

Deti sa však túžia odovzdať len svojej nevinnosti, byť  tým, čím v skutočnosti sú. Tak ako aj dospelí, ktorí si uchovali svoju nevinnosť. Odovzdávajú sa prírode, nesnažia sa ostatných oslniť, ale sú si neustále vedomí toho čo sa deje v nich a okolo nich a to ich chráni od všetkého zlého okolo nich.

Milujme jeden druhého

Pozrite sa na ružu. Môže ruža povedať: „Poskytnem svoju vôňu len ľuďom dobrým a ľuďom zlým ju odopriem.“  Takisto ako aj strom poskytuje svoj tieň všetkému naokolo, dokonca aj tým, ktorý ho chcú zoťať. Toto je vlastnosť lásky. Ktosi kedysi povedal:

„Láska je trpezlivá, láskavá, nezávidí, láska sa nechváli, nie je domýšľavá. Láska nekoná nečestne, nehľadá svoj prospech, nedá sa vydráždiť, nepočíta krivdy. Nemá radosť zo zlého, ale vždy sa raduje z pravdy. Nech sa deje čokoľvek, láska vydrží, láska verí, láska má nádej, láska vytrvá!“

Ako byť spokojný, bez toho, aby ste pociťovali stres?

Každý z nás chce byť šťastný. V skutočnosti vo väčšine ľudia hovoria, že chcú mier a šťastie viac než čokoľvek iné na svete. Napriek tomu väčšina hľadá na zlých miestach. Čo je potrebné, aby sme my ľudia boli šťastní? Je to len pár vecí, ktoré keď robíme všetky pravidelne, nielen že zlepšíme svoj život, ale budeme aj šťastní a spokojní.

Ktoré sú to?

Na konci každého dňa si nájdite čas a premýšľajte, aké máte šťastie, a že ste šťastný práve teraz. Myslite na svoj život. Buďte vďačný za pár vecí, ktoré ste v daný deň prežili a poďakujte sa za ne. Urobte si každý jeden deň čas pohovoriť si so svojim partnerom. Každý týždeň si nájdite čas sadnúť si aspoň na hodinu porozprávať sa s partnerom, alebo s niekým z blízkych. A to celú jednu hodinu bez odpovedania na telefón, sledovania TV, či počúvania hudby. Buďte nepretržite prítomný v prítomnosti s milovanou osobou.

Pozeranie TV alebo Rozhovor a Načúvanie ?

Už určite viete, že pozeranie TV spôsobuje nešťastie. Preto ak chcete byť šťastný, snažte sa pozeranie TV znížiť aspoň na polovicu. Ideálne je vynechať sledovanie TV úplne. Namiesto toho čítajte, spievajte si obľúbené piesne. Navštevujte čo najčastejšie prírodu, píšte, tancujte, či začnite si kresliť. Robte veci z vnútra, to čo vás baví. Keď budete zameriavať vašu pozornosť na tieto činnosti, miesto na to čo sa valí z médií, váš život bude oveľa krásnejší, naplnenejší a šťastnejší.

Šťastie narastá aj zalievaním rastlín. Preto ak nemáte svoju záhradku, obklopte sa doma zeleňou, vytvorte si malú záhradku priamo v teple domova, v podobe izbových rastlín, ktoré pravidelným zalievaním, staraním sa o ne, vám budú prinášať šťastie. Každý deň sa usmievajte a pozdravte aspoň jedného neznámeho človeka. Doprajte si liečenie každý jeden deň, urobiť si čas pre seba a robiť skutočne to čo vás baví.

Smejte sa aspoň raz denne

Smiech pomáha stimulovať imunitný systém a taktiež pre ľudí, ktorý prežili infarkt je smiech veľmi dôležitý. Je menej pravdepodobné, že dostanú aj druhý. Tí čo sa smejú, potrebujú menej liekov a majú nižší krvný tlak, ak sa smejú každý deň. Objímte každý deň aspoň jedného človeka, hoci aj pre vás neznámeho.

Ďalšou činnosťou, ktorú keď budete robiť, budete šťastný, je cvičenie. Mali by ste vynaložiť úsilie taktiež každý deň na chôdzu. Beh, či plávanie aspoň na pol hodiny trikrát týždenne. To garantovane znižuje stres a budete sa cítiť dobre. Vykonávaním aspoň troch z týchto „Semien šťastia“ po dobu minimálne dvoch mesiacov prinesie do vášho života šťastie každý deň.

Páčil sa vám článok, zdieľajte ho so svojimi priateľmi 🙂

Láska Mier ♥

Katarína Lihocká

Miluje svoj život, taký aký je. V každej jeho chvíli. Pred pár rokmi sa rozhodla, že už nechce, aby jej dni pretekali medzi prstami. Je žena, matka jednej dcéry a expertka na klinickú hypnózu, relaxácie a meditácie. Jej najväčšou túžbou je šírenie lásky, harmónie, pokoja a zmiernenie obáv, fóbií a odstránenie závislostí. Sprevádza ľudí pomôcť im objaviť v sebe vnútorný pokoj a sebaliečenie.

Katarína je autorka eKnihy 5 Krokov, ako sa stať sám sebe hypnoterapeutom a koučom >> Inšpiruje a motivuje ľudí, aby sa sami naučili žiť slobodne, objavili v sebe pokoj a sebeliečenie. Naučili sa využiť svoj potenciál a vedeli si sami pomôcť a naplno žiť.

Viac o Kataríne nájdete tu,
Moje poslanie >>

Kataríne môžete napísať na katarina@katarinalihocka.sk >>
Pripojte sa na Facebook >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Pozornosť je ohromná sila, ktorá aktivuje všetko v našom živote.

    Rada by som sa s vami podelila na týchto webových stránkach so skúsenosťami, ktoré, keď začleníte do svojho života, nepochybne zmenia váš život pozitívnym spôsobom navždy bez námahy a najjednoduchším spôsobom, ako viem, že je to možné! Najdôležitejší zázrak ste vy, ako Človek!

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky