Ako hypnoterapia môže zmeniť naše stravovacie návyky

hypnoterapia, koučing, hypnóza, poradenstvo, konzultácie

Ak je problémom nás ľudí nedostatok motivácie, alebo ide o neschopnosť kontrolovať spotrebu sacharidov, či neschopnosť cvičiť, zvoliť si cvičebný plán a diétny program, hypnoterapia môže byť skvelý spôsob ako rozvíjať disciplínu a vôľu.

Hypnóza je o zmene prístupu k realite. Ľudia, ktorí majú tendenciu sa prejedať, majú v sebe hlboko zakorenené presvedčenie: “ Nemôžem prestať jesť, keď som v strese a nemôžem ísť do posilovne, keď som unavený.“

Všetko je to však iba v mysli a v presvedčení v tom, že to nejde zmeniť. Hypnoterapeut tieto problémy rieši tak, že „ide“ do vnútra podvedomia a tým, že je človek v stave úplného hlbokého uvoľnenia môže nájsť negatívne myšlienky o nezdravých stravovacích návykoch a nahrádzať ich skutočne pozitívnymi a užitočnými, aby nastala zdravá zmena.

hypnoterapia, koučing, poradenstvo, hypnóza, konzultácie

V dnešnom uponáhľanom svete ľudia vidia jedlo ako palivo, menej ho však už vidia ako zdroj príčin stresov. Ako sa s pomocou upravenia stravy môžu stresov zbaviť a tým aj mnohých chorôb. Prejedanie sa sú nezdravé stravovacie návyky, ktoré môžu viesť aj k závažným ochoreniam, psychickým problémom ako sú:

 • osamelosť
 • úzkosť
 • nuda
 • depresia
 • stres
 • zmeny nálady môžu prispieť k rôznym chorobám
Skutočným problémom ani tak nie je, že sa nevieme vysporiadať s uponáhľaným svetom, ako to, že jeme veľké množstvo nezdravých potravín, ako sú rôzne hamburgery, vyprážané jedlá, hranolky, pizza, sladkosti, zmrzlina. To všetko má negatívny vplyv na zdravie človeka. Dobrým riešením je konzumovanie zeleniny, ovocia, čerstvých štiav, učiť sa správnemu dýchaniu a pohybu na čerstvom vzduchu v prírode.

Hypnoterapeut podporuje zdravie človeka

Hypnoterapia pomáha ovládať stravovacie návyky a uvedomiť si, že všetko negatívne, čo spôsobuje toto nezdravé myslenie, pochádza z našej mysle. Ak je problémom nedostatok motivácie, alebo neschopnosť kontrolovať spotrebu sacharidov, hypnóza je účinným doplnkom pri tejto zmene.

Ak je jedlo plné cukru, soli a transmastných kyselín je dobré takéto jedlo nejesť! Takisto je účinná hypnoterapia pri odvykaní si od fajčenia, či alkoholu a ďalších negatívnych návykov.

hypnoterapia, koučing, poradenstvo, chudnutie, zdravé stravovanie

Prečo majú ľudia zlé návyky?

Je to jeden zo spôsobov, ako sa vysporiadať s úzkosťou a stresom. Či už je to prejedanie sa, nadmerné pitie alkoholu, požívanie drog, fajčenie. Príčinou je vina, hanba, rôzne strachy a bolesti, ktoré sú vo vnútri človeka dlhodobo potláčané. Tieto návyky sú volaním po láske.

Samozrejme, že existuje spôsob, ako sa týchto zlozvykov zbaviť. A je dobre mať niekoho, kto pomôže tým správnym smerom. Pretože väčšina zvykov pochádza z mysle.

Človek nachádzajúci sa v jednom z týchto zlozvykov, potrebuje nastaviť správnu kombináciu myslenia a vôle. Potrebuje veľa lásky.

Čo by sme mali vedieť, aby sme poznali zmysel svojho života, viac sa dočítate v článku TU >> 

Páčil sa vám článok, viete o niekom, komu by tento článok pomohol, či ho motivoval, zdieľajte ho so svojimi priateľmi 🙂

Láska ♥ Mier

Katarína Lihocká

Mojou najväčšou túžbou je šírenie lásky, harmónie, pokoja a zmiernenie obáv, fóbií a odstránenie závislostí sprevádzaním ľudí pomôcť im objaviť v sebe svoj vnútorný pokoj a sebaliečenie.

Môj príbeh si prečítajte tu >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Objavte myslenie zázrakov

  Rada by som sa s vami podelila na týchto webových stránkach so skúsenosťami, ktoré, keď začleníte do svojho života, nepochybne zmenia váš život pozitívnym spôsobom navždy bez námahy a najjednoduchším spôsobom, ako viem, že je to možné! Najdôležitejší zázrak ste vy, ako Človek!

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky