1+1 Na tanieri

hypnoterapia-koučing-zdravie-poradenstvo-konzultácie

Sme tým, čo jeme

Oblasť výživy. Práve v tejto oblasti sa robia chyby, ktoré mávajú najťažšie dôsledky. V dnešnej dobe sa stravuje nezdravo väčšina populácie. Nielenže sa stravuje dnešný človek nezdravo, ale aj príliš veľa.

Najčastejšou chybou v stravovaní je prílišná konzumácia “prázdnych sacharidov” , ktoré sa nachádzajú predovšetkým v cukre, v sladených potravinách, rafinovanej múke, sladkostiach a mnohých alkoholických nápojoch.

Telo nevie spracovať nadbytočné kalórie a tie sa potom ukladajú ako tukové vankúše. S narastaním nadváhy rastie aj riziko úmrtia až o cca 60 % nad priemer, v dôsledku Angíny Pectoris, Infarkt Myokardu /srdcovej choroby/ !

Do budúcnosti je účinnou alternatívou oddelená strava, za ktorej pomoci zrieknutia sa určitých potravín sa dosiahne zníženie hmotnosti. Je založená na jednoduchosti, že jesť niektoré potraviny sa spolu hodia, iné nie.
K jedlám z mäsa sa hodí zelenina, skôr ako jedlá obsahujúce škrob a to z toho dôvodu, že sa trávia v zásaditom prostredí. Mäso naopak v kyslom.
hypnoterapia-zdravie-koučing-konzultácie-poradenstvo

 

Do každodenného jedálneho lístka na pozitívne očistenie procesu by mal byť zaradený aspoň jeden druh z tejto zeleniny: 

 1. cibuľa
 2. červená repa
 3. špenát
 4. zelená paprika
 5. reďkovka
 6. čierna reďkev
 7. cukina
 8. kel
 9. artičoky
 10. kaleráb
 11. mrkva
 12. uhorky
 13. púpava
 14. zelený hrášok
 15. brokolica
 16. karfiol
 17. žerucha
 18. hlávkový šalát
 19. druh čakanky – endívie
 20. čakanka
 21. valeriána
 22. zeler
 23. špargľa

Odporúča sa predovšetkým:

 • ananás
 • pomaranče
 • čučoriedky
 • jahody
 • citróny
 • grapefruit
 • mango
 • jablká

Podporujú trávenie bielkovín.

Ovocie sa má jesť oddelene, nie spolu. Zdravá a vyrovnaná výživa nie je všetko. Pohyb a šport podporujú činnosť tráviacich orgánov. Zabraňujú poruchám látkovej výmeny a zvyšovaniu nadváhy. Najlepšie je jesť ovocie do obeda, v ranných hodinách.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi na faccebooku 🙂
Katarína Lihocká

Mojou najväčšou túžbou je šírenie lásky, harmónie, pokoja a zmiernenie obáv, fóbií a odstránenie závislostí sprevádzaním ľudí pomôcť im objaviť v sebe svoj vnútorný pokoj a sebaliečenie.

Môj príbeh si prečítajte tu >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Objavte myslenie zázrakov

  Rada by som sa s vami podelila na týchto webových stránkach so skúsenosťami, ktoré, keď začleníte do svojho života, nepochybne zmenia váš život pozitívnym spôsobom navždy bez námahy a najjednoduchším spôsobom, ako viem, že je to možné! Najdôležitejší zázrak ste vy, ako Človek!

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky